Новий військовий збір і акциз на газовані напої: в Україні планують підвищувати податки

20 липня 2024, 10:00
Читать новость на русском

У Верховній Раді зареєстровано новий законопроєкт про оподаткування. Зокрема, йдеться про підвищення військового збору для деяких ФОПів, встановлення ставки акцизного податку тощо. Головна мета такого проєкту – збільшити доходи до бюджету, а саме на 140 мільярдів гривень.

Чи вдасться наповнити український бюджет

Під час розмови з 24 Каналом експерт Олег Пендзин розповів, що відповідно до нового законопроєкту Уряд планує залучити до бюджету десь 140 мільярдів гривень. Хоч за словами експерта, загалом бюджет потребує пів трильйона гривень.

Читайте також Гетманцев анонсував масові скорочення в Державній податковій службі

 

Олег Пендзин

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу

Ці 140 мільярдів вдасться зібрати шляхом акцизів на пальне, тютюн та алкоголь, крім того, є ще воєнний збір, податки на продаж автомобілів та нерухомості.

Водночас різницю хочуть отримати коштом збільшення запозичень у вигляді облігації внутрішньої державної позиції. Але експерт не вважає, що це вдасться.

Правила гри у сучасному бізнес-світі стрімко змінюються. Сьогодні як ніколи важливо дбати про баланс роботи та відпочинку, щоб мати сили та натхнення підкорювати нові бізнес-вершини. І Škoda Karoq легко допоможе з цим. З понеділка по п’ятницю будь на зв’язку навіть в дорозі за допомогою бездротового підключення телефону. А у вихідні сміливо рушай з родиною на відкриття нових місць, завдяки Off-Road режиму. І це далеко не все…

Уряду доведеться все-таки повернутися до двох непопулярних речей: збільшення податку на додану вартість і економічне бронювання,
– каже Пендзин.

Нагадуємо! До основних положень нового законопроєкту входять митні вимоги, встановлення вартісних меж для безмитного ввезення товарів громадянами у ручній поклажі та супроводжуваному багажі. Крім того, підвищення військового збору до 5% для ФОПів І, ІІ та IV груп, а для ФОП ІІІ групи та юридичних осіб – 1%. Набуття права власності на легкові автомобілі – 15% від вартості, продаж нерухомого майна – 5% від доходу тощо.

Що може вивести український бізнес з тіні

Пендзин наголошує, що Україні потрібне економічне бронювання, адже воно дасть теоретичну можливість вивести частину економіки з тіні.

Дивіться, в чому є основна проблема. Ті всі податки, про які ми зараз з вами говоримо, це податки не на бізнес, а на нас з вами. Тому що акцизи, воєнний збір тощо, платить саме кінцевий споживач у результаті, тобто населення,
– каже пан Олег.

Він додає, що на сьогодні й так реальні доходи українців падають. А тому треба шукати спроби витягти на світло саме той бізнес, який не сплачує жодної копійки податків. І рішення лише одне – економічне бронювання.