Іноземці все частіше відкривають бізнес в Україні

17 травня 2024, 11:03
Читать новость на русском

Громадяни з Туреччини, Узбекистану, Польщі та Америки створюють бізнес в Україні від початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. За весь період було створено понад 2,6 тисячі компаній.

Іноземний бізнес в Україні

Відповідно до даних Опендатабот, від початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році бізнес в Україні часто створюють саме іноземці.

Читайте також Бізнесу вигідно винаймати ветеранів: чи зможуть знайти роботу люди з інвалідністю

За весь цей час ними було створено понад 2,6 тисячі компаній. А загалом під час війни гроші в країну інвестували громадяни зі 100 країн світу.

  • Найчастіше створюють бізнес громадяни Туреччини – вони є власниками у 354 українських компаніях. Це 13% від загальної кількості нових бізнесів з іноземними бенефіціарними власниками,
  • Другі по рейтингу громадяни Узбекистану, які є власниками у 274 нових українських компаніях – це 10% від загальної кількості.
  • На третьому місці громадяни Польщі – 193 бізнеси або 7% від загальної кількості компаній з іноземними власниками.
  • Четверте місце – громадяни США зі 177 компаніями, а відсоток від загальної кількості складає 6,5%.
  • "П'ятірку" закривають громадян Казахстану. Ними було створено 151 компанію – це 5,59% від загальної кількості.
Цікаво! Громадяни США, Казахстану, Німеччини, Азербайджану та Ізраїлю також потрапили до топу. Сміливість – ознака успішних людей, які не женуться за трендами, а створюють їх. Зі Škoda Kamiq ви відчуєте це повною мірою! Завдяки емоційному дизайну компактний кросовер виділяється із загального потоку машин, а комфортний інтер’єр та продумані функції зроблять пересування міськими джунглями приємною забавою, навіть у понеділок чи в години пік.

Які компанії було створено

Важливо, що на одну компанію здебільшого припадає не один власник, а більше.

  • Найбільшим бізнесом, який був відкритий іноземцем від початку війни у 2022 році, – компанія ТОВ "ТЕНС1МА". Статутний капітал складає 1,28 мільярда гривень, а власник є громадянином Вірменії. 
  • Друге місце – АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Юген". Статутний капітал компанії – 700 мільйонів гривень, кінцевим власником є громадянин США.
  • Третє місце посідає компанія ТОВ "ЛФС". Її статутний капітал 300 мільйонів гривень, а власник з Польщі.
  • ТОВ "КУСУМ Україна" – це четверта по рейтингу компанія із капіталом у 250 мільйонів гривень. Власники з Індії.
  • Замикає п'ятірку лідерів ТОВ "ЛІЗРОМ". Кінцевий бенефіціарний власник з Ізраїлю. Статутний капітал становить 200 мільйонів гривень.