Штрафи за несплату податків: як визначаються розміри
Несплата податків може призвести до фінансових наслідків, як-от штрафи. Згідно з правилами, за затримку сплати податків штраф може становити від 5% до 10% залежно від терміну затримки, а в разі навмисного порушення – аж 25%.
Який штраф за те, що не сплатив податки
Як повідомляє 24 Канал із посиланням на Державну податкову службу, розмір штрафу за несплату податків може сягати 5% та 10%, залежно від затримки.
Читайте також Штрафи гарантовані: за що каратимуть підприємців з 1 січня
- Якщо затримка сплати триває до 30 днів – розмір штраф становить 5% від суми податкового боргу,
- Якщо затримка сягає понад 30 днів – то штраф вже складає 10% від суми,
- Водночас якщо порушення щодо сплати було зроблено навмисно, тоді штраф збільшується до 25% від суми несплаченого податку.
Зверніть увагу! Якщо гроші з електронного рахунку для сплати податку зараховуються на наступний день, штраф не застосовується.
Крім того, ФОПи, які прострочили сплату єдиного податку, сплачують ще й пеню. Вона нараховується після 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати єдиного податку.
Робота, зустрічі, поїздки на природу – відтепер не треба обирати між представницькою зовнішністю та потужністю, адже зі Škoda Kodiaq ви обираєте все це плюс найважливіше – комфорт та безпеку для кожного члена вашої родини. Цей флагманський кросовер поєднав найсучасніші системи допомоги водію, високу потужність та ретельно продуманий інтер'єр. Модель оснащена LED-фарами, системою Side Assist та повним приводом, аби без перешкод прокладати собі та близьким дорогу туди, де на вас чекають нові відкриття.
Розраховується пеня за формулою: П = С * Кд * Ус / К, де:
- П – це пеня,
- С – це сума заборгованості в гривнях,
- Кд – кількість днів затримки сплати єдиного податку,
- Ус – більша з облікових ставок Нацбанку, діючих на день виникнення податкового боргу та на день його погашення,
- К – кількість днів у календарному році.