Зарплати в українській сфері IT – які фахівці отримують найбільше
- Зарплати в українському IT-секторі зростають через дефіцит кадрів, з найбільшим зростанням у Data analyst, кібербезпеці та Data scientist.
- Українська стартап-екосистема розвивається, кількість стартапів збільшилась до 2600, зокрема успішні проєкти залучають багатомільйонні інвестиції.

Попри скорочення вакансій у 2024 році, зарплати в українському IT-секторі демонструють зростання, особливо у вузькопрофільних напрямах.
Тенденції зарплат на українському IT-ринку
Як свідчить дослідження IT Ukraine Association, ключовою причиною підвищення зарплат є дефіцит кадрів і оптимізація персоналу, інформує 24 Канал.
Дивіться також Український IT-ринок: падіння експорту, перспективи зростання, які фахівці заробляють найбільше
- Найвищі зарплати серед розробників отримують Solution Architect (7600 доларів), спеціалісти з AI (6800 доларів) та ML-інженери (3700 доларів).
- Фахівці топрівня у сферах FinTech (8000 доларів), MedTech (7800 доларів) та GameDev (7300 доларів) мають найбільші компенсації.
Найбільше зростання доходів за рік зафіксовано серед:
- Data analyst – +25%
- Кібербезпека – +22%
- Data scientist – +17%
- Маркетинг – +13%
- Product owner – +8%
Загалом ринок продовжує базуватися на ФОП-моделі (258 тисяч фахівців), ще 86 тисяч працюють за трудовими договорами чи гіг-контрактами.
Робота, зустрічі, поїздки на природу – відтепер не треба обирати між представницькою зовнішністю та потужністю, адже зі Škoda Superb ви обираєте все це плюс найважливіше – комфорт та безпеку для кожного члена вашої родини. Цей флагманський кросовер поєднав найсучасніші системи допомоги водію, високу потужність та ретельно продуманий інтер'єр. Модель оснащена LED-фарами, системою Side Assist та повним приводом, аби без перешкод прокладати собі та близьким дорогу туди, де на вас чекають нові відкриття.
Кросовер Škoda Superb миттєво привертаю увагу динамічним виглядом / Фото Škoda
Екосистема стартапів
Стартап-екосистема України активно розвивається. Так у 2024 році кількість активних стартапів сягнула 2600, що втричі більше порівняно з 2020 роком. Найуспішніші проєкти залучають багатомільйонні інвестиції:
- Creatio (CRM) – 200 мільйонів доларів
- Fintech Farm – 32 мільйони доларів
- Carmoola (автокредитування) – 19,6 мільйона доларів
- Jome (рієлторські послуги) – 9,8 мільйона доларів
Серед найперспективніших стартапів названо Promova, Deus Robotics, Wantent, Himera та Osavul.