"Бізнес, і нічого особистого": чому в Україні катастрофічно не вистачає освітніх закладів

11 вересня 2018, 14:25
Читать новость на русском

У радянські часи житлове будівництво та інфраструктура зводились за державний кошт. Сьогодні ж комерційна нерухомість – тобто квартири на продаж – це бізнес того чи іншого приватного забудовника. А от поліклініки, садки та школи – ті, що безкоштовні, державні – головний біль місцевої влади.

Про це у своєму блозі "ЦРУ. За кадром" розповіла Тетяна Мартинюк.

Читайте також: На Київщині сутичка забудовників та активістів завершилась пожежею: відео

За її словами, освітніх закладів українцям катастрофічно не вистачає, хоча з будівництвом усіляких торговельних комплексів та житлових кварталів проблем не виникає. І відповідь на питання "Чому?" – дуже проста: бізнес, і нічого особистого.

Зі стартом продажів квартир у нових ЖК забудовники обіцяють розвинену інфраструктуру. Як правило, інвесторам навіть демонструють макети: тут буде школа, а тут садок. І водночас замовчують важливу деталь – якщо колись цей об'єкт і буде збудований, то це буде приватний заклад. А швидше за все на тому місці збудують торговий центр чи відкриють парковку,
– пояснила Тетяна Мартинюк.

І додала, що коли до того дійде, квартири вже будуть розпродані, а довірливим інвесторам, що вже вклали свої гроші у житло, лишиться хіба махати після бійки кулаками та із боєм влаштовувати дітей до державних шкіл у сусідніх мікрорайонах, зведених, як правило, ще до оголошення нашою державою незалежності.


Забудовники обіцяють розвинену інфраструктуру, та не завжди виконують обіцяне

Бо ж забудовники, підсумувала журналістка, згідно з чинним законодавством, нікому нічого не зобов'язані.

Відео повного випуску відеоблогу Тетяни Мартинюк "ЦРУ. За кадром" за 11 вересня 2018 року дивіться тут