Коронавірус в Україні: в Чернігові призупиняють громадський транспорт і закривають ринки
З 27 березня у Чернігові призупиняють роботу громадського транспорту. Крім того, з 24 числа у Чернігівській області повинні бути закритими всі ринки, зокрема, продуктові. Причина таких заходів – карантин, запроваджений українською владою через поширення коронавірусу.
Про це під час брифінгу заявив мер Чернігова Владислав Атрошенко, передає пресслужба Чернігівської міської ради.
Радимо ознайомитися Чи впровадять в Україні силові методи контролю умов карантину через коронавірус: відповідь МОЗ
За його словами, роботу громадського транспорту в звичному режимі продовжили до 26 березня. Таким чином, ще додатково два дні, 25 і 26 березня, транспорт у Чернігові працюватиме, як зазвичай.
А з 27 березня тролейбуси вже тільки доправлятимуть працівників до підприємств. Вони будуть на лініях з 06:00 до 09:00, а потім з 16:00 до 20:00 год, і вхід буде тільки за спеціальними тимчасовими посвідченнями. Це будуть нерегулярні перевезення, тому платити за проїзд будуть усі пасажири, зокрема пільговики. Ціна квитка – звичайна,
– зауважив чернігівський міський голова.
Атрошенко додав, що тимчасові посвідчення для проїзду видаватимуть працівникам:
- критично важливих об’єктів,
- магазинів і аптек,
- військових та інших силових структур,
- податкової,
- органів управління.
Мер Чернігова підкреслив, що до цього переліку увійшли міські служби, від яких залежить життєзабезпечення міста.
"У найближчі два дні всі керівники відповідних підприємств, установ і організацій підготують у відповідному форматі інформацію про своїх працівників. Наразі у видавництві "Деснянська правда" вже замовлено майже 10 тисяч таких перепусток. Потім їх роздрукують і роздадуть працівникам", – повідомив чиновник.
Також мер Чернігова розповів, що посвідчення матиме:
- оригінал підпису чернігівського міського голови,
- оригінал печатки Чернігівської міської ради.
Завдяки такому захисту їх неможливо буде підробити.
Щодо автобусів приватних перевізників, то вони обслуговуватимуть спецперевезення за приватними замовленнями керівників інших підприємств. Такі маршрути слід буде узгодити з патрульною поліцією.
Крім того, Чернігівська обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення, що з 24 березня у Чернігівській області має бути закрито всі ринки, зокрема продуктові. Це питання контролює поліція. Станом на 22 березня на Чернігівщині працювали 13 ринків.
Цікаво! Закриття Києва на в'їзд і виїзд: що про це каже Кличко
Зауважимо, що з 23 березня подібні заходи щодо транспорту запровадили у Києві. Тепер у столиці громадським транспортом можуть користуватися лише:
- рятувальники,
- медичні працівники,
- правоохоронці,
- люди, які працюють у продуктових магазинах,
- аптекарі,
- працівники ЖКГ,
- співробітники стратегічних підприємств.
Усі вони отримають спеціальні перепустки. Проте, в салон їх пускатимуть лише у засобах індивідуального захисту.
Спецперепустка, за якою можна буде їздити в громадському транспорті Києва з 23 березня / фото Анастасії Кримової (24 канал)
За дотриманням правил карантину у кожному транспорті мають слідкувати двоє поліцейських та один працівник Муніципальної варти. Вони перевірятимуть наявність перепустки.
Головне про коронавірус в Україні
- Станом на обід 25 березня в Україні підтвердили 84 випадки захворювання на коронавірус, з них 3 – летальні, одна людина одужала.
- Жодного випадку захворювання на коронавірус не зафіксували на Чернігівщині.
- 12 березня Україна ввела карантин, аби зупинити поширення коронавірусу. Він триватиме до 3 квітня. Щоправда, є імовірність, що його продовжать.
- У межах карантину Україна закрила свої кордони для іноземців від 16 березня та припинила міжнародне авіа- та залізничне сполучення з 17 березня.
- Закрили й усі культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе тощо. Працюватимуть лише аптеки та продуктові магазини, АЗС, банки та страхові компанії.
- З 18 березня повністю припинили міжміське пасажирське залізничне сполучення. Також закрили метро у Києві, Харкові та Дніпрі.
- З 24 березня українцям заборонили здійснювати будь-які туристичні мандрівки, передусім літаками.
- Через ситуацію з коронавірусом режим надзвичайної ситуації запроваджено у 9 областях і Києві.
- Мовиться про такі області – Дніпропетровську, Івано-Франківську, Тернопільську, Черкаську, Донецьку, Львівську, Київську, Чернівецьку та Харківську.
Які обмеження діють в Україні під час карантину / Інфографіка 24 каналу