Через небувалу спеку щодоби стається до 100 загорянь
Рятувальні служби Донбасу у режимі підвищеної бойової готовності. Через небувалу спеку тут щодоби стається до 100 загорянь - це вдесятеро більше, ніж у минулому році.
Щодня від вогню страждають до півсотні людських помешкань, десятки гектарів лісу та степу.
"Ми гасимо щодня близько 8-10 лісних пожеж, які розповсюджуються по території. Наглядові пости, які знаходься постійно в лісах, відучора вони почали чергувати цілодобово в наших лісових масивах, щоб не допустити, стримати розповсюдження вогню, головне - вчасно виявити лісову пожежу", - каже ГУ МНС України в Донецькій обл., головний лісничий області Петро Бальоха.
Ухвалою облдержадміністрації в регіоні заборонений відпочинок у лісах. Природоохоронці посилено стежать за обробленням аграрних угідь, аби у випадку пожежі вогонь не поширився на лісозахисні смуги.
Щоправда заборони природоохоронців часто ігнорують. Тож, будь-який викинутий недопалок часто призводить до локальних загорянь, які, за 40-грудусної спеки, легко можуть перерости у масштабну пожежу.
З початку спекотних днів на Донеччині вигоріло понад 15 гектарів лісу, більше 30 - степу. Збитки від пожеж підрахувати складно. Та найтрагічніше те, кажуть природоохоронці, що відновити природні надбання - це не тільки дорого, але і довго.
"Після пожежі, як кажуть вчені, десь близько 10 років для відновлення степу. Для відновлення лісу, в залежності який ліс - якщо там була сосна метрів 20 заввишки, то їй потрібно щоб знов вирости, її потрібно посадити, щоб вона виросла - це ну років 30", - каже відділ служби державної охорони ландшафтного парку "Донецький кряж" Сергій Сидоров.
Спіймати порушника правил поводження у лісі - не просто, кажуть лісники. Та у випадку доведення вини - грошового покарання не уникнути.