Зміни у погоді додають українцям проблем
Зливи, спека та українці - хто кого? Через стрімкі зміни погоди кожен четвертий українець жаліється на проблеми, пов’язані з погіршенням загального самопочуття та стрибки тиску.
Саме це, за словами медиків, може призвести до розвитку серйозних хвороб. З артеріальною гіпертензією пов’язують такі ускладнення, як інфаркти та інсульти, порушення ритму серця, розвиток серцевої недостатності, та таких захворювань, як синдром хронічної втоми. Причому, страждають від цього не лише люди похилого віку, а і зовсім юні українці.
“Під різний настрій, під все. Мені вже 70 років, так що я себе почуваю так, як почуваю. Спека, я просто не виношу спеки, дуже піднімається тиск”, - каже киянка Ніна Андріївна.
“Я до спеки відношуся нормально, адаптувався. Але в моїх знайомих так, впливає, кого голова болить, це в основному, хтось просто загальне недомагання відчуває”, - каже киянин Володимир.
Не тішать своїми прогнозами і синоптики. В Гідрометцентрі кажуть - найближчим часом стійкої погоди в Україні годі й чекати. В той час, коли через повітряні маси, що йдуть з території Росії, східні області страждатимуть від спеки у 29-32 градуси, Захід перебуватиме під впливом вологого атлантичного повітря, що визначатиме холодну дощову погоду.
”Більш інтенсивні дощі чекаємо у Прикарпатських областях найближчої доби і в Карпатах, в ці дні можливі такі небезпечні явища в денні годин загалом, як шквалисті посилення вітру під час гроз та в окремих пунктах випадіння граду”, - каже синоптик Українського гідрометцентру Любов Кузьміна.
Аби мінімізувати негативний вплив погоди медики радять уникати стресів, більше відпочивати та слідкувати за тиском. В разі його пониження - вживати більше підсоленої їжі, у випадку підвищення - слідкувати за раціоном - уникати жирної важкої їжі тваринного походження, спецій та пряностей, які посилюють обмінні процеси.
“Чим вищий артеріальний тиск, тим вища інтенсивність обмінних процесів, а людина в спеку повинна мати можливість охолоджуватися. Найпростіший спосіб – це вживання рідини”, - каже лікар Борис Скачко.
Сьогодні проблеми з тиском фіксують щонайменше у 12 мільйонів осіб, а це - 30% населення України. Знизити ризик, кажуть медики, можна лише за рахунок профілактичних заходів.