Черги зменшаться, – Кухта дав прогноз щодо ситуації з пальним в Україні
Держава регулює паливний ринок, щоб не допустити на ньому зловживань. Однак коли ринкові ціни стали вищими за регульовані, оператори перестали займатися налагодженням логістики та завезення палива у достатній кількості.
Про це 24 каналу повідомив ексвиконувач обов'язків міністра економіки Павло Кухта. Він також додав, що у комбінації з розбомбленим нафтопереробним заводом виявилось, що ми отримали величезний дефіцит на ринку пального.
Читайте також Уряд призупинив держрегулювання цін на бензин: скільки коштуватиме пальне
Саме тому уряд відпустив регулювання, гадаю, що у якийсь момент його повернуть. Але я вважаю, що його потрібно повертати так, аби не заважати ринку працювати,
– переконаний Кухта.
За його словами, наші потреби забезпечують приватні оператори, а не держава. Завдання держави – допомагати ринку, а не заважати йому.
Чому стався дефіцит пального в Україні
"Ситуація з логістикою палива в Україну дуже важка, і залишатиметься такою до кінця війни. Адже ніхто не розраховував на закриті порти, на відсутність постачання з білоруського ринку. Наразі у нас залишився один канал постачання – західний кордон", – пояснює Павло Кухта.
На думку ексвиконувача обов'язків міністра економіки, ті країни, що можуть нам постачати паливо таким чином – просто були не готові до такого, адже ринок не розрахований на такі варіанти поставок. Плюс багато європейських нафтопереробних заводів "заточені" на переробку російської нафти. На переналаштування всіх процесів також має пройти певний час, додає він.
Зверніть увагу Коли на українських АЗС з'явиться достатньо пального
Так само введення нафтового ембарго може погіршити паливну кризу. З одного боку – нам потрібно швидко відрізати канали заробітку Росії, а з іншого – цю кризу ми так само відчуємо,
– говорить експерт.
Прогноз щодо ситуації на паливному ринку
Кухта не є прихильником державного регулювання, але, на його думку, під час війни – вищі державні ціни за ринкові мають сенс. Адже вони допоможуть не допустити зловживань.
Поступово паливна ситуація покращуватиметься, хоча не можна сказати, що одразу бензин чи дизель з'явиться на заправках у необмеженій кількості. Але відкритих заправок побільшає,
– прогнозує ексвиконувач обов'язків міністра економіки.
Допустимий літраж пального в одне авто також збільшиться, тим самим – зменшаться черги.
Коли чекати покращення ситуацій на заправках – дивіться відео