Черненко: закон про місцеві вибори “політизує” Центральну виборчу комісію
В комітеті виборців України пояснюють: Центрвиборчком отримує надмірні повноваження над територіальними комісіями.
Іншими словами, будь-яку з них ЦВК може просто напросто розпустити, а рішення щодо голосування ухвалювати самостійно. Ще одним значним мінусом “підмарафеченого” закону фахівці називають так звану “партизацію” місцевих виборів. Тобто змішана пропорційно-мажоритарна виборча система значно обмежує можливості місцевих лідерів впливати на перебіг кампанії. Також голова КВУ Олександр Черненко наголосив, що короткостроковість виборчої кампанії не гарантує якісної її організації. Мовляв, є ризик маніпуляції зі списками, оскільки закон не використовує в повній мірі можливості держреєстру виборців.
”Фактично сама роль реєстру, який ми так довго і героїчно створювали, за цим законом нівелюється і знову ми матимемо дуже великі проблеми зі списками виборців, тим більше, що на їх уточнення, на їх перевірку відводиться на дільницях лічені дні”, - каже голова Комітету виборців України Олександр Черненко.
Разом з тим експерт відзначає недостатнє забезпечення прозорості інформації про кандидатів-учасників виборчих перегонів. Та й обмежена законом регулятивна політика участі громадських організацій в якості спостерігачів, відзначають у КВУ, може негативно відбитися на результатах волевиявлення.