Чи допоможуть миротворці зупинити війну на Донбасі, – думка експертів

13 жовтня 2017, 10:04
Читать новость на русском

У президентському законопроекті про реінтеграцію Донбасу ані рядка про миротворців, хоча таке обіцяли творці документа. Попри це українські експерти вважають цілком реальним введення миротворців на окуповані території.

"Введення миротворців ООН на Донбас допоможе закінчити війну? Я думаю, можливо. Якщо вони охоронятимуть місію ОБСЄ, то нехай їздять тут, а якщо перекриють кордони, в такому разі нам їх не потрібно", – відповідають мешканці окупованої території, де за українським сценарієм, мають розташуватися "блакитні каски".

55% тамтешніх мешканців підтримують введення миротворчої місії на Донбас. Загалом же до цієї ідеї прихильно ставиться 60 % українців. Опитування провів фонд Демократичних ініціатив Ілька Кучеріва. Також 12 % респондентів більше вірять в успішність цього задуму, аніж Мінських домовленостей. Експерти підтримують миротворчий сценарій, якщо це відбуватиметься на умовах України.

Читайте також: Чому зараз не можна ввести миротворців на Донбас: пояснення нардепа від БПП

У Кремля – інший план. Федерація вкотре хоче видати агресію за миротворчість. Росія вже подала свою резолюцію в ООН.

Путін хоче приховати свою агресію під миротворчою операцією і натягнути на роги агресора "блакитні каски",
– заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Так 2008 року Росія зробила в Грузії. Росіяни в блакитних касках окупували Південну Осетію.

Голова Донецької військової адміністрації вважає, якщо миротворці зайдуть на всю окуповану територію і розташуються вздовж кордону, вони зупинять війну, а території повернуть Україні.

Після того, як перекривається кордон, відразу виводяться регулярні російські війська. Крім цього, найманці втечуть, а місія буде роззброювати тих, хто залишиться на тимчасово окупованій території,
– зазначив керівник Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

Коли співавторами резолюції стануть кілька впливових членів ООН, Україна одразу подасть свою версію документа. Якщо Росія й погодиться на цей сценарій, спробує виторгувати для себе якнайкращі преференції.

Читайте також: Є тільки один шлях повернення Донбасу, – екс-комбат полку "Азов"

"Позиція наших західних партнерів буде в тому, щоб максимально обмежити ці формальні преференції, але якісь компроміси будуть", – розповів експерт апарату РНБО Максим Паламарчук.

Також соціологи опитали експертів з питань, які стосуються ситуації в АТО. Вони переконані, Україна не може йти на поступки, коли йдеться про особливий статус Донбасу, дочасні вибори на буремному Сході та амністію бойовиків.