Чи могла Україна продати зброю КНДР: версії експерта
Ситуація із публікацією про можливі поставки українських двигунів Північній Кореї поки незрозуміла. Це лише думка експерта впливового видання. Але завдання для українських політиків довести західним партнерам, що Україна – надійний військовий партнер і такі речі в нас не трапляються, щоб у них не залишилося жодних сумнівів. Бо це дійсно може вплинути на рішення щодо надання нам летальної зброї.
Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
За словами експерта, поки немає достатньої і конкретної інформації – лише публікація в The New York Times. Є кілька версій. По-перше, говорить Давидюк, це може бути натяк українським політикам на те, що участь у чорному ринку зброї не вітається нашими західними партнерами і може мати наслідки в двосторонніх відносинах. Особливо, підкреслює він, якщо це перетинається із стратегічними ворогами західних партнерів – такими, як Північна Корея для США.
Читайте також: Американський експерт відхрещується від заяви про співпрацю України з КНДР
Як нагадує політолог, у політичній історії України вже була схожа ситуація, коли через сіру і чорну торгівлю зброєю з, так би мовити, поганими хлопцями – диктаторами Муаммаром Кадаффі і Саддамом Хусейном українські президенти потрапляли в міжнародну ізоляцію. Але чи зараз розігрується такий сценарій – невідомо.
По-друге, що стосується версії про руку Москви, яка таким чином хоче запобігти рішенню США про надання Україні летальної зброю, то, переконаний Микола Давидюк, це занадто хитро задумано.
Виникає питання: як росіяни могли цю інформацію розмістити в такому виданні, як The New York Times? Когось підкупили? На практиці це зробити практично неможливо,
– переконаний експерт.
Крім того, Давидюк не виключає продажу цієї зброї, однак невідомо, коли це сталось і чи продавала їх держава як така.
"Невідомо: двигуни продала українська сторона чи росіяни? Або взагалі якийсь чиновник продав технологію. Хоча в 2012 році влада України арештувала двох північнокорейських розвідників, які намагалися купити у нас зброю. Їх засудили на 8 років за шпигунство проти України. Зрештою, це могло статися ще в 2013 році при Януковичі", – зазначає політолог.
Тому, підкреслює Микола Давидюк, завдання для українських політиків – довести західним партнерам, що Україна – надійний військовий партнер, і такі речі в нас не трапляються.
І це завдання не тільки для Петра Порошенка чи Олександра Турчинова, а для всього політикуму. Потрібно довести, що, отримавши зброю, ми її нікуди не зіллємо і не передамо. Тому що отримання зброї – це укріплення національної безпеки. І від цього виграє вся Україна,
– підкреслив Микола Давидюк.
Нагадаємо, американське видання The New York Times опублікувало матеріал про дослідження, автор якого, посилаючись на американські спецслужби, пов'язує успішність випробувань північнокорейських ракет із можливим використанням двигунів з українського заводу "Південмаш".