Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

За словами експерта, поки немає достатньої і конкретної інформації – лише публікація в The New York Times. Є кілька версій. По-перше, говорить Давидюк, це може бути натяк українським політикам на те, що участь у чорному ринку зброї не вітається нашими західними партнерами і може мати наслідки в двосторонніх відносинах. Особливо, підкреслює він, якщо це перетинається із стратегічними ворогами західних партнерів – такими, як Північна Корея для США.

Читайте також: Американський експерт відхрещується від заяви про співпрацю України з КНДР

Як нагадує політолог, у політичній історії України вже була схожа ситуація, коли через сіру і чорну торгівлю зброєю з, так би мовити, поганими хлопцями – диктаторами Муаммаром Кадаффі і Саддамом Хусейном українські президенти потрапляли в міжнародну ізоляцію. Але чи зараз розігрується такий сценарій – невідомо.

По-друге, що стосується версії про руку Москви, яка таким чином хоче запобігти рішенню США про надання Україні летальної зброю, то, переконаний Микола Давидюк, це занадто хитро задумано.

Виникає питання: як росіяни могли цю інформацію розмістити в такому виданні, як The New York Times? Когось підкупили? На практиці це зробити практично неможливо,
– переконаний експерт.

Крім того, Давидюк не виключає продажу цієї зброї, однак невідомо, коли це сталось і чи продавала їх держава як така.

"Невідомо: двигуни продала українська сторона чи росіяни? Або взагалі якийсь чиновник продав технологію. Хоча в 2012 році влада України арештувала двох північнокорейських розвідників, які намагалися купити у нас зброю. Їх засудили на 8 років за шпигунство проти України. Зрештою, це могло статися ще в 2013 році при Януковичі", – зазначає політолог.

Тому, підкреслює Микола Давидюк, завдання для українських політиків – довести західним партнерам, що Україна – надійний військовий партнер, і такі речі в нас не трапляються.

І це завдання не тільки для Петра Порошенка чи Олександра Турчинова, а для всього політикуму. Потрібно довести, що, отримавши зброю, ми її нікуди не зіллємо і не передамо. Тому що отримання зброї – це укріплення національної безпеки. І від цього виграє вся Україна,
– підкреслив Микола Давидюк.

Нагадаємо, американське видання The New York Times опублікувало матеріал про дослідження, автор якого, посилаючись на американські спецслужби, пов'язує успішність випробувань північнокорейських ракет із можливим використанням двигунів з українського заводу "Південмаш".