Чи зможе Україна захистити свій повітряний простір

29 грудня 2015, 22:11
Читать новость на русском

В РНБО визначили для себе наступний пріоритет — поставити на ноги протиповітряну оборону. А іншими словами — будувати її фактично з нуля. Адже більшість заводів-виробників техніки ППО — на території Росії.

Протиповітряна система оборони "МОДУЛЬ" приймає дані з повітря у радіусі 1000 кілометрів. Тобто ця система фактично сканує повітряний простір усієї України. На озброєнні в українському війську схожа система є. Однак вона не мобільна. Розробники її модернізували і тепер продають. Ціна — індивідуальна для кожного.

На заводі на Київщині переважно модернізують старі радянські системи, перетворюючи їх на конкурентно спроможні навіть у світі. Серед них: ракетно-зенітний комплекс "КУБ". Це старший брат всім відомого російського "БУКа". Поки що він єдиний в Україні.

На заводі взялися і за безпілотники. Щоправда тут, на відміну від важкої техніки, модельний ряд скромніший. Такі літачки слугуватимуть не лише для розвідки, а навіть здатні виконувати бойові завдання. Найголовніше, що ворог не зможе відрізнити його від справжнього літака.

Більшість техніки привозять із законсервованих радянських складів. Тож на завод вона потрапляє майже металобрухтом. Але тут у неї вдихають нове життя. Щоправда в Україні такі зразки, як правило, не затримуються. Їх продають за кордон.

Однак шанс відновити протиповітряну оборону таки є. У цьому переконаний секретар РНБО Олександр Турчинов. Вже за останні два роки українське озброєння значно модернізували. А враховуючи те, що більшість техніки постачалась із Росії, наступний рік Турчинов назвав роком відродження ППО в Україні. У ще не підписаному законі про бюджет наступного року на оборону та безпеку виділили 114 мільярдів гривень.

Автор — Олексій Кондаков.