Чим ризикують українці, які працюють неофіційно
Неофіційні трудові відносини між роботодавцем і найманим працівником – біда для українців, яка позбавляє їх соціального захисту в разі виробничих травм або професійних захворювань.
Про це розповіла заступник начальника управління Фонду соціального страхування у Запорізькій області Ірина Кузнєцова, повідомляє Обозреватель.
За словами Кузнецової, працівник повинен розуміти, які ризики для нього становить те, коли зарплата виплачується в конверті.
"Якщо громадяни працюють нелегально, то в разі настання нещасного випадку на виробництві або встановлення профзахворювання, вони не будуть отримувати страхові виплати від Фонду. Наприклад, тільки в Запорізькій області за півроку 2016 нараховано 120 млн грн на виплати постраждалим. Це ще одне підтвердження того, що соціальний захист – не міф, а робота Фонду вже 16 років показує свою ефективність", – зазначила чиновник.
Читайте також: Вчені радять рідше приходити на роботу
З її слів, держава володіє достатньою правовою базою для захисту такої категорії громадян, як інваліди праці. Але Закони України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", "Про реабілітацію інвалідів", працюватимуть тільки в тому випадку, якщо кожен працівник належним чином оформить свої трудові відносини з роботодавцем. Тоді і система Фонду зможе забезпечити захист людей, які в процесі трудової діяльності можуть отримати травми або професійні захворювання.
Ми стаємо свого роду опорою в подальшому житті постраждалих, Фонд надає відчутну допомогу працівникам, які втратили працездатність під час виконання своїх трудових обов'язків
, – додала Кузнєцова.
До слова, раніше стало відомо, яких фахівців не вистачає в Україні.