Чим загрожує відкладення медичної реформи: думка експерта

22 червня 2017, 13:25
Читать новость на русском

Якщо медичну реформу не проведуть, показники смертності в Україні залишаться на високому рівні.

"Ситуація погіршуватиметься, якщо стан справ у системі охорони здров’я не зміниться", – сказав сайту "24" член команди з медреформи МОЗ Юрій Джигир.

Він наводить дані, оприлюдені Світовим банком у 2009 році. Дослідження констатує, що смертність в Украні – на рівні країн Центральної Африки. У багатьох країнах африканського континетну немає достатньої кількості лікарень, чого не скажеш про Україну.

Основною бідою нинішньої системи є недоступність до складного і дорогого лікування та застаріла система фінансування.

Читайте також: Напередодні медреформи: як обрати сімейного лікаря

За його словами, бюджет України фінансує медицину на рівні 60 мільярдів гривень, однак люди продовжують гинути. Дослідження показують, що грошовим вливанням ситуацію не виправиш.

Головне завдання реформи – витрачати наявні 60 мільярдів так, аби ці кошти йшли на лікування громадян, а не на фінансування медичних закладів.

Спочатку ми хочемо створити базу, бо в нас навіть немає потрібних інструментів. Реформа є складною, простих рішень в нашій ситуації вже не може бути,
– впевнений Юрій Джигир.

Однак, якщо не почати зведення цього фінансового фундаменту для реформи, то українці продовжуватимуть вимирати як нація.

Більше про найбільші ризики медичної реформи читайте у статті сайту "24": Найпроблемніші питання медичної реформи: що слід знати і не боятися