Чим закінчиться "Майдан" у Вірменії?
Росія уже звинуватила США в підбурюванні вірмен до антиурядових виступів і державного перевороту. Але в корені протестів у Єревані лежить щось принципово інше.
Таку думку висловив український дипломат, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко у блозі на НВ.
Справа в тому, що громадяни країн пострадянського простору, нарешті, захотіли жити в цивілізованих державах. Не у постсовкових, просочених корупцією з ніг до голови, а в нормальних цивілізованих суспільствах, що живуть за рівними для всіх правилами, які дозволяли б людям бути вільними, забезпечувати себе і відчувати себе гідними членами суспільства,
— пише він.
За словами дипломата, протести в Єревані — свідчення того, що люди розуміють: продовжувати жити в умовах загального пост совка неможливо.
"Чи переросте це в інші форми, крім економічних, прогнозувати складно. Але очевидно, що люди виступили проти того життя, яке нав'язують їм пострадянські правителі", — додав Огризко.
Без Росії не обійдеться
Він переконаний, що Росія тиснутиме на керівництво Вірменії, змушуючи розігнати протестувальників.
"У неї просто немає іншого способу дій, оскільки тактика Росії визначається її способом мислення — імперським і жандармським. У такій картині мислення все, що не збігається з офіційною державною лінією, має бути задушене", — вважає Огризко.
Чим закінчаться протести
Думаю, ситуація у Вірменії рано чи пізно закінчиться вибухом. Можна закручувати гайки, можна заарештовувати і кидати до в'язниць активістів, але не можна заборонити людям бути вільними. Так що це питання часу, коли режим, який тримається, фактично, на російських дотаціях або ж багнетах, остаточно завалиться,
— каже дипломат.
Він додав, що це станеться через місяць, чи півроку, чи рік, але режим точно впаде.
"Не можна переламати хід історії. Не можна відібрати у людей об'єктивні, дані при народженні права, до яких відноситься право на висловлення своєї думки, вільне переміщення по світу. Зрештою, ці речі отримають перемогу над усіма драконівськими правилами, за якими ще живе частина країн колишнього СРСР", — підсумував Огризко.
Читайте також: У Вірменії піднявся "Автомайдан"