Чому депутати не поспішають приймати медичну реформу

6 вересня 2017, 19:10
Читать новость на русском

Перед депутатськими канікулами голови фракцій коаліції обіцяли на початку осені ухвалити медичну реформу. Однак зараз включати її до порядку денного не поспішають. Міністерство охорони здоров`я просить підтримати їх законопроект без змін. А профільний парламентський комітет його не підтримує та пропонує свій.

В Мінохорони здоров`я пропонують виділяти кошти на пацієнта, а не на койкомісце. І платити тільки після того, як хворий отримає якісне лікування. Заступник голови профільного парламентського комітету з новаціями погодилась.

Також пацієнт сам може обрати лікаря. Держава фінансуватиме всю первинну допомогу, а також подбає про важкохворих. На рік автори законопроекту пропонують виділяти не менше 200 мільярдів гривень на медицину.

З цієї суми планують і підняти більш як вдвічі зарплатню медикам. В першому читанні ці зміни депутати підтримали до канікул, а от з ухваленням в другому вже виникли проблеми. Законопроект не підтримують майже всі члени профільного комітету.

Не може чекати пацієнт поки буде оплачено рахунок в лікарні цим закупівельним агентством рахунок, гроші прийдуть на рахунок, лікарня купить медикаменти чи інструменти, а пацієнт помре. Шанси на ухвалення в такому варіанті мінімальні,
– заявив член комітету охорони здоров`я ВРУ Олег Мусій.

Прихильники ж урядового законопроекту кажуть, що це фарммафія протистоїть справжнім рушійним змінам в медицині.

Читайте також: Депутати повернулися з канікул і розповіли, з чого почнуть роботу

Прогнозують, що за реформу не голосуватиме Опозиційний блок, Відродження, частина депутатів з фракцій коаліції. Також навряд цю реформу підтримають Радикальна партія та Батьківщина. Раніше члени цих фракцій висловлювалися проти урядового законопроекту.

Профільний комітет охорони здоров`я тим часом розробив власний альтернативний законопроект. Та чекає провалу реформи міністра Уляни Супрун