Чому депутати не поспішають приймати медичну реформу
Перед депутатськими канікулами голови фракцій коаліції обіцяли на початку осені ухвалити медичну реформу. Однак зараз включати її до порядку денного не поспішають. Міністерство охорони здоров`я просить підтримати їх законопроект без змін. А профільний парламентський комітет його не підтримує та пропонує свій.
В Мінохорони здоров`я пропонують виділяти кошти на пацієнта, а не на койкомісце. І платити тільки після того, як хворий отримає якісне лікування. Заступник голови профільного парламентського комітету з новаціями погодилась.
Також пацієнт сам може обрати лікаря. Держава фінансуватиме всю первинну допомогу, а також подбає про важкохворих. На рік автори законопроекту пропонують виділяти не менше 200 мільярдів гривень на медицину.
З цієї суми планують і підняти більш як вдвічі зарплатню медикам. В першому читанні ці зміни депутати підтримали до канікул, а от з ухваленням в другому вже виникли проблеми. Законопроект не підтримують майже всі члени профільного комітету.
Не може чекати пацієнт поки буде оплачено рахунок в лікарні цим закупівельним агентством рахунок, гроші прийдуть на рахунок, лікарня купить медикаменти чи інструменти, а пацієнт помре. Шанси на ухвалення в такому варіанті мінімальні,
– заявив член комітету охорони здоров`я ВРУ Олег Мусій.
Прихильники ж урядового законопроекту кажуть, що це фарммафія протистоїть справжнім рушійним змінам в медицині.
Читайте також: Депутати повернулися з канікул і розповіли, з чого почнуть роботу
Прогнозують, що за реформу не голосуватиме Опозиційний блок, Відродження, частина депутатів з фракцій коаліції. Також навряд цю реформу підтримають Радикальна партія та Батьківщина. Раніше члени цих фракцій висловлювалися проти урядового законопроекту.
Профільний комітет охорони здоров`я тим часом розробив власний альтернативний законопроект. Та чекає провалу реформи міністра Уляни Супрун