Чому е-декларування так і не запрацювало: активісти назвали 5 причин

11 жовтня 2016, 21:42
Читать новость на русском

Скарги на те, що неможливо подати електронну декларацію лунають зі всіх сторін. Громадські організації, які слідкують за цим питанням, назвали п’ять головних проблем у їх розробці та втіленні.

Свої напрацювання вони представили на засіданні комітету із запобігання корупції, куди запросили представників Агентства із запобігання корупції та Держспецзв’язку.

Найбільша загроза, яку ми наразі бачимо це той факт, що форма електронних декларацій, яку реєстр відповідно пропонує заповнити суб'єктам декларування не дозволяє виконати вимоги закону про запобігання корупції,
– зазначає представник ГО "Центр протидії корупції" Анастасія Красносільська.

Окрім цього, можна подати кілька електронних декларацій, неможливо задекларувати готівку. Крім того, є й інші дрібні технічні проблеми. Наприклад, формулювання тексту на сайті не відповідають тим, що затверджені в документах, переконані активісти.

У Нацагентстві із запобігання корупції частину звинувачень одразу ж відкидають.

Читайте також: Чому міністри не можуть подати свої декларації

А готівку тепер можна задекларувати. І навіть вказати, у кого гроші лежать. Хоча антикорупційне законодавство цього не вимагає, а депутати попереджають про сплеск пограбувань.

Криміногенна ситуація справді є вкрай поганою. І коли НАЗК допомагає, як у відомому романі Ільфа і Петрова, дізнатися де ключ від квартири... Чесно кажучи, навіщо нам вороги, якщо в нас такі друзі,
– задається питанням народний депутат від "Об'єднання "Самопоміч" Єгор Соболєв.

Та проблеми потрібно виправляти. Однак творці системи кивають одне на одного. Керівник Держспецзв'язку Леонід Євдоченко переконує, що всі ключі і коди до цієї системи належать власнику – НАЗК, де є відповідний ІТ-департамент, який цим займається.

Представник НАЗК Олександр Петраш заперечує такий факт.

"Всі паролі, логіни і доступи до НАЗК, а безпосередньо до відділу захисту інформації не передавалися", – розповів Олександр Петраш.

Однак за документами все зводиться до Держспецзв'язку. Врешті депутати вирішили провести міні-слідство – і дізнатись, хто може і зрештою повинен виправити помилки. Про це дізнаються за тиждень, коли знову зберуться на засідання.

Читайте також: Відтепер кожен може повідомляти онлайн про брехню в деклараціях чиновників