Чому Путін погодився на обмін полоненими: думка експерта
Москва показала своє начебто прагнення до мирного врегулювання ситуації на Донбасі, мовляв, розмова Володимира Путіна з ватажками терористів щодо обміну полоненими – це жест доброї волі. Кремль чітко продемонстрував, що має важелі впливу на ватажків бандугрупувань на Донбасі.
Про це сайту "24" розповів військовий експерт Дмитро Снєгирьов.
Росія показала, що це все швидко вирішується – буквально за п’ять хвилин. Адже питання про обмін полоненими насправді було заблоковане Москвою. Однак обмін буде, якщо Київ погодиться на умови Кремля щодо введення миротворців ООН – тобто виконання спочатку політичної частини мінських угод, а потім безпекових. І тоді Путін продемонструє всі можливості впливу на "Д/ЛНР",
– зауважує Снєгирьов.
Експерт звертає увагу на одну важливу деталь – кількість українських полонених. За його словами, якщо подивитися на кількість полонених, яких Росія визнала – це 74 людини. Насправді, підкреслює він, це лише половина з тих, які перебувають у "Д/ЛНР". За даними української сторони, в "Д/ЛНР" знаходиться 157 українських заручників. Вочевидь, говорить фахівець, що бойовики за вказівкою Москви штучно збільшили протягом останнього місяця кількість полонених. Крім того, якщо порівняти з кількістю бойовиків – 306, то ця цифра десь у чотири рази більше.
Якщо обмін за принципом "всіх на всіх" відбудеться, то в полоні бойовиків залишиться ще половина українців. І немає гарантій, що ця кількість не буде збільшуватися. Кремль постійно гратиме на цьому питанні. Це їхній козир, і вони ніколи не відмовляться від такої форми тиску,
– наголосив Дмитро Снєгирьов.
Водночас, підкреслює експерт, Москва ще раз показала, що Україна – не суб’єкт переговорів. Путін домовився не з Україною, а зі своїм кумом – Медведчуком. Цим самим, на його думку, Путін збільшив роль Медведчука.
Нагадаємо, Путін провів перемовини телефоном з ватажками терористичних "ДНР" і "ЛНР" Плотницьким і Захарченком. Сторони обговорили ініціативу Віктора Медведчука щодо обміну полоненими з офіційним Києвом. Медведчук повідомив, що Україна готова звільнити 306 осіб і розраховує на звільнення 74 осіб. Представник України в мінських переговорах Ірина Геращенко повідомила, що кількість українців, які перебувають у полоні у бойовиків на окупованому Донбасі, зросла до 157 осіб.
Читайте також: Миротворці ООН: місія нездійсненна?