Медведчук звернувся з відповідним проханням Путіна в Істрі під час відвідин російським президентом Ново-Єрусалимського монастиря.

Я зроблю все, що від мене залежить, переговорю з "керівництвом" і "Донецької республіки", і "Луганської республіки". Сподіваюся, те, що ви пропонували, буде реалізовано, і якомога швидше,
– сказав Путін у відповідь Медведчукові.

Читайте також: За останній рік з полону не звільнено жодного українця, – 1000 днів відчаю і безнадії

Щодо звернення Медведчука, то воно звучало так : "Я хочу звернутися до вас із проханням проявити гуманізм і звернутися до голів невизнаних республік Захарченка та Плотницького провести цей обмін, як перший етап обміну "всіх на всіх", і звільнити зазначених осіб".

Медведчук заявив, що Україна готова в межах обміну полоненими звільнити 306 осіб і розраховує на звільнення Донецьком і Луганськом 74 осіб.

"Згідно з мінським угодами, обміни повинні здійснюватися за формулою "всіх на всіх". В України на сьогодні виникли труднощі у виконанні цього принципу. Вони полягають у тому, що об'єктивно, згідно з чинним законодавством, наразі не можна реалізувати цей принцип щодо тих осіб, і в першу чергу щодо тих, хто притягається за особливо тяжкі злочини", – сказав лідер "Українського вибору".

При цьому Медведчук додав, що Україна сьогодні готова звільнити 306 осіб та розраховує на звільнення бойовиками 74 осіб, що можна було б зробити до новорічних і різдвяних свят.

До слова, 14 листопада представник України в мінських переговорах Ірина Геращенко повідомила, що кількість українців, які перебувають у полоні у бойовиків на окупованому Донбасі, зросла до 157 осіб.