Чому Терезу Мей називають другою залізною леді
Сильні політичні лідери не бояться кинути виклик не лише своїм опонентам, але й друзям. Сьогодні цю політичну істину пробує довести прем’єр Великобританії Тереза Мей.
Найбільш величний британець всіх часів за опитування телекомпанії ВВС сер Вінстон Черчилль, відомий сотнями влучних цитат, одного разу сказав “Будь-яка криза – це нові можливості”. Після минулорічного референдуму за вихід Великобританії з Євросоюзу прем’єр Девід Кемерон, лідер консерваторів, який сам і організував цей самий референдум, був вимушений подати у відставку. Не дивно, що обрання новим главою уряду Терези Мей, другої жінки на цій посаді в історії країни, багатьма британцями було сприйняте як реінкарнація легендарної залізної леді Маргарет Тетчер.
Донька бакалійника, яка очолила британський уряд у важкі часи, несподівано для багатьох спромоглася вивести країну із затяжної економічної кризи, а також виступила хрещеною мамою молодого радянського генсека Михайла Горбачова, сказавши своєму колезі президенту США Рональду Рейгану легендарну фразу “З ним можна мати справи”. Чим це завершилося, пам’ятають усі. Дует харизматичних лідерів західного світу Рейган-Тетчер виграв Холодну війну і завершив епоху двополярного світу США – СРСР на користь світової демократії.
Читайте також: Що означає для України рішення суду в Гаазі
Заходу останніми десятиліттями відверто не вистачало сильних та впевнених лідерів. Особливо цей брак став відчуватися у зв’язку із загрозами вільному світу, які постали з боку ісламського тероризму та путінської Росії. Єдиним політиком, який міг скільки-небудь протистояти цим викликам, сприймалася німецький канцлер Ангела Меркель. Нагадаємо, що протягом багатьох років саме вона очолює всі престижні рейтинги найбільш впливової жінки у світі.
І схоже, лише зараз у неї з’явився, як кажуть британці, “real match” – справжня суперниця. І ім’я її Тереза Мей. Вже з перших кроків смілива Тереза змогла завоювати симпатії суворих та аскетичних британців. Вона не лише впевнено громить свої опонентів – лейбористів та ліберальних депутатів – в ході щотижневих дебатів у Палаті громад, але й здійснює болючі та непопулярні, проте потрібні країні реформи.
Зараз, для того, щоб домогтися призначення виборів до нижньої палати британського парламенту, їй потрібно заручитися підтримкою 434 депутатів із 650. Наразі Мей знаходиться у гострому конфлікті не лише зі своїми політичними опонентами, але й членами власної партії, які виступають проти остаточного рішення стосовно Брезкіту.
Читайте також: Насилля, невігластво та пропаганда: які ідеї "русского мира" пропонуються в ООН
Цікава паралель з Україною, де в окремих членів пропрезидентської партії БПП розходиться бачення ситуації з президентом, чи не правда? Тереза Мей вирішила зміцнити свої позиції, розрубавши годіїв вузол одним ударом – достроковими виборами. Тим більше, що останні рейтинги показують майже 20-відсотковий відрив консерваторів від лейбористів. Крім того, Терезу Мей британські виборці вважають набагато компетентнішою у питаннях економіки за її головного опонента, лідера лейбористів Джеремі Корбіна. Як це не дивно, лейбористи підтримують Мей у рішенні оголосити дострокові вибори, сподіваючись покращити свій результат на тлі зростання проєвропейських настроїв в країні і опору виходу країни з ЄС.
Тереза Мей дає зараз прекрасний майстер-клас як одним вдалим рішенням заскочити зненацька не лише ворогів, але й заклятих друзів, що плетуть інтриги за спиною. Крім того, Мей впевнено набирає очки на міжнародній арені, зайнявши надзвичайно жорстку позиції з багатьох питань. Зокрема, несприйняття дій Росії. Саме за її наполяганням багато в чому змінив свою позицію стосовно Кремля американський президент Дональд Трамп. Саме з нею він і провів свою першу зустріч в якості новообраного глави держави.
Дует Трамп-Мей може стати такою собі реінкарнацією союзу Рейган-Тетчер, який довів Радянський Союз до колапсу, поставивши комуністичну систему у світі на коліна. Багато хто в світі сподівається, що те саме врешті-решт вдасться зробити і новим очільникам США та Великобританії. А поки Тереза Мей впевнено доводить, що британські жінки за своєю стійкістю та моральним компасом нічим не поступаються британським чоловікам. Я ж вважаю, що українські жінки не лише найкращі, але й наймудріші.