Майже 60 років тому, 12 жовтня 1960 року, генеральний секретар КПРС Микита Хрущов не просто увійшов, а увірвався до світової історії дипломатії. Того дня під час засідання XV Генасамблеї ООН Хрущов використав просто убивчий аргумент. Під час обговорення угорського питання Хрущову надто не сподобалась промова британського міністра Гарольда Макмілана. У відповідь на це Микита Сергійович зняв з ноги свого правого черевика і демонстративно поклав його перед собою на стіл радянської делегації.

Під час свого виступу, звертаючись до британця, радянський генсек сказав хрестоматійну фразу: "У нашому розпорядженні є засоби, які будуть мати для вас тяжкі наслідки. Ми вам покажемо кузькіну мать".

Читайте також: Як Хрущов та його черевик стали жертвами світових ЗМІ

За чотири роки до того Радянський Союз разом зі своїми сателітами з особливою жорстокістю придушив постання у соціалістичній Угорщині, яка вирішила розлучитися з "радянською сім’єю народів". Проте таке самоуправство, м’яко кажучи, не віталося Кремлем. І в 1956 році СРСРС разом з іншими країнами соціалістичного табору ввів свої війська на територію суверенної країни. Причому сталося це прямо всупереч волі ООН, яка відчайдушно намагалась запобігти кривавій бані в Угорщині. Проте Радянський Союз вже тоді використав свою гібридну дипломатичну зброю – право "вето" у Раді Безпеки ООН.

І ось нарешті 12 квітня 2017 року в тій самій ООН інший представник Росії – заступник постійного представника РФ при ООН Володимир Сафронков зробив "яскравий рімейк". Як і його попередник Хрущов, товариш Сафронков звернувся з усією пролетарською ненавистю до представника панівного класу, за дивним збігом обставин також британця, Метью Рікфорта. Британський дипломат, до речі випускник філософського факультету Оксфорду, перед тим звинуватив Кремль у "безсоромній підтримці режиму Асада, а також зловживанням правом вето". Рікфорт також наголосив на повній втраті довіри до Росії через дії президента Сирії, якого відчайдушно підтримує Москва.

Відповідь Сафронкова, який, як люблять говорити в головній ковальні російських дипломатів – Московському державному інституті міжнародних відносин (МГИМО) – увійде до підручників світової дипломатії, як це сталося з Микитою Хрущовим. Російський дипломат, хоча в його випадку це не надто доречно, звернувся до Рікфорта на ти і наказав йому "дивися на мене. Очі то не відводь. Що ти очі відводиш?!".

Читайте також: Сафронков забив стрілку в ООН: соцмережі вибухнули фотожабами на представника Росії

Врешті-решт, у дипломатів є свої ранги. Надзвичайний і повноважний посол, перший секретар, посланник першого класу. У випадку з російськими дипломатами саме час вводити нові ранги. Наприклад – спеціальний гопник-посланник, генеральний рагуль-консул.

Все це показне і спеціально демонстроване хамство зовсім не випадкове, як би це не здавалося на перший погляд. Микита Хрущов агресивно накидався на Захід через те, що глибоко всередині знав, що чинить всупереч міжнародному праву, і тому що радянському Союзу не було що насправді запропонувати світові, окрім божевільних комуністичних ідей. І тому єдиним способом поширення «русского мира» і 60 років тому, і зараз залишаються насилля, невігластво і пропаганда.

Читайте також: В лабиринтах сознания русского фашизма

У нинішній Росії Володимира Путіна насправді є ще менше, аніж СРСР, що продати світові у якості привабливої "російської ідеї". Тому в друзях Путіна може ходити або божевільний садист з ядерною зброєю Кім Чен Ин, або витончений любитель хімічної зброї Башар Асад.

В середовищі російських чиновників триває глобальне змагання на звання найбільшого хама аби сподобатися Путіну. І йому таке точно сподобається.

Не дивуйтеся, якщо після виступу у Радбезі ООН Сафронкова підвищать або нагородять. Як свого часу Віталія Чуркіна.