Чому Януковича та інших зняли з міжнародного розшуку: думка експерта
Зняття екс-чиновників Януковича, Клюєва, Ставицького та інших з розшуку Інтерполу – стандартна ситуація. Для Інтерполу вони – політично значимі особи. А ця організація страшно боїться бути втягнутою в політичні процеси.
Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл. Однак, за його словами, всіх згаданих осіб після надання нових доказів українською стороною повернуть у міжнародний розшук.
Читайте також: Луценко прокоментував припинення міжнародного розшуку Януковича та компанії
Зняття екс-чиновників-утікачів нічого особливого не значить, наголошує експерт. Це типовий випадок, оскільки, швидше за все, їхні адвокати надали формальні матеріали щодо того, що це начебто політичне переслідування, а не кримінальні злочини. І Інтерпол автоматично зняв їх із розшуку.
Зняття з розшуку, зокрема, Януковича, на думку Чорновола, вочевидь, відбулося з причини, яку активно просувають його адвокати, – не можна розшукувати людину, місце перебування якої начебто чітко встановлено. Зокрема, захист екс-президента надав його ростовську адресу українській стороні. Тому розшук нелогічний.
Позиція адвокатів така: місце перебування Януковича встановлено, він готовий працювати зі слідством і робить це через адвокатів. Сам він на допит з’явитися не може, тому що нібито є загроза його життю. Ця справа наскрізь політична, і Януковича треба знімати з розшуку. Для Інтерполу цього достатньо,
– зазначає Тарас Чорновіл.
Політолог також нагадав, що ГПУ зі свого боку надала докази того, що адреса Януковича номінальна, і за нею він не проживає, на співпрацю зі слідством не виходить. При цьому, наголошує Чорновіл, для самого Януковича це особливого значення не матиме. Він не ризикне виїхати з Росії, можуть включитися інші механізми – ті ж антиросійські санкції. Його можуть затримати в Європі і видати Україні. Але головне – що його Кремль не випустить з Росії.
Схожа ситуація, вважає він, вочевидь, і з іншими екс-чиновниками, захист яких подав відповідні формальні докази про "політичне переслідування". По народному депутату Олександру Онищенку, зауважує Чорновіл, – непростий випадок. Рішень українських судів по ньому поки немає. Він користується захистом британської корони. Британський суд не виніс рішення про початок екстрадиції. Для Інтерполу це теж привід для зняття з розшуку.
Тепер українські правоохоронці знову подадуть чергові докази причетності Януковича до реальних злочинів, і, вочевидь, його повернуть у міжнародний розшук. Ця пісня надовго, оскільки він у Росії, і в руки українського правосуддя потрапить нескоро. Такий пінг-понг триватиме ще не один рік,
– підкреслив Тарас Чорновіл.
Нагадаємо, 3 травня стало відомо, що Інтерпол більше не шукає екс-президента України Віктора Януковича та його сина Олександра. Україна оскаржить рішення Інтерполу щодо зняття з розшуку екс-президента країни Віктора Януковича.
4 травня почався заочний суд у справі про державну зраду Віктора Януковича.