Далекобійні ракети можемо отримати вже найближчим часом, – ОП
Найближчим часом Україна може отримати далекобійні ракети. Їх можуть надати союзники.
Про це 24 Каналу заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк, зауваживши, що нині тривають переговори.
Дивіться також ATACMS під ялинку та консолідація союзників: які перші результати візиту Зеленського до США
"Відповідні переговори на різних рівнях ідуть. Вони вкрай інтенсивні. Президент особисто опікується цим. Я думаю, що ми все ж таки будемо в найближчі часи мати далекобійні ракети – партнерські", – сказав Подоляк.
Однак, радник керівника ОП зазначив, що також не варто забувати, що Україна має ефективну далекобійну зброю власного виробництва. Мовиться не лише про дрони, але й певні ракети.
Цієї зброї, як зауважив Михайло Подоляк, поки що недостатня кількість. Адже на цьому етапі війни треба мати сотні ракет, які заходитимуть вглиб тимчасово окупованої території України. Усе, щоби вражати ворожу інфраструктуру.
Коли ЗСУ можуть отримати далекобійні ракети: дивіться відео
Суттєві зміни
У порівнянні з початком війни, нині ми з вами практично маємо абсолютно переоснащену українську армію. І цей процес продовжується,
– сказав Подоляк.
Збройним Силам України треба далекобійні ракети, адже вони дозволяють суттєво зменшити боєздатність російської армії. Тобто знищувати тилову інфраструктуру росіян, транспортні вузли та можливість відвозити резерви і ресурси.
Гарантії від України
Радник керівника Офісу Президента наголосив, що Україні передадуть усі види зброї, зокрема, далекобійні ракети у достатній кількості. Це відбувається повільно через те, що ніхто не очікував, що українська держава 19 місяців ефективно воюватиме у війні з Росією.
Окрім того, Україна не була союзником країн Заходу щодо військових технологій. Раніше ЗСУ більше використовували стару радянську техніку, а нині переходять на інші стандарти.
За словами Подоляка, союзники України мають певне консервативне мислення щодо того, чи можна надавати ту чи іншу зброю. Мовляв, чи будуть її відповідально використовувати.
Консервативне мислення говорить про те, чи можемо ми гарантувати, що ця зброя не використовуватиметься по території Росії. Безумовно, ми це гарантуємо, адже ми дотримуємося міжнародних нормативів, конвенцій, типу ведення війни. Ми ж не Росія,
– додав радник керівника ОП.
Також впливає на темпи передачі і переформатування глобального політичного простору, де треба поставити хрест на існуванні Росії у такому вигляді. Країна-агресорка фінансувала певні програми, інтегрувалася у глобальну економіку. А також – давала гроші на великі інформаційні програми та мережі проросійського лоббі у різних країнах, на різних рівнях та ринках. Позбутися цього – досить складний процес.
Україна може отримати далекобійні ракети: що відомо
- Україна хоче отримати німецькі далекобійні ракети Taurus. Та попри тиск у Німеччині, канцлер Олаф Шольц не ухвалив відповідне рішення. Хоча раніше міністр оборони країни Борис Пісторіус заявляв, що рішення щодо передачі цих ракет ухвалять протягом одного-двох тижнів.
- На думку німецького євродепутата Міхаеля Галлера, проблема в тому, що партія канцлера буцімто думає про повернення до відносин з Москвою після війни. Окрім того, Шольц може боятися, що Кримський міст знищать саме за допомогою Taurus.
- США оголосили новий пакет військової допомоги для України. Проте там не було далекобійних ракет ATACMS. Однак ЗМІ повідомили, що Джо Байден пообіцяв Володимиру Зеленському невелику кількість ракет. У Білому домі цю інформацію ані спростували, ані підтвердили.
- Президент України Володимир Зеленський, коментуючи, чи отримає Україна ці далекобійні ракети від США, заявив, що з ними буде так само, як і з рішенням щодо літаків F-16.