Депутати доволі "видовищно" ратифіковували угоду щодо Чорноморського флоту

2 травня 2010, 13:10

Потом і кров'ю і з запахом газу - саме так цього тижня давалася коаліції ратифікація Харківських домовленостей про подовження терміну перебування російського флоту в Криму.

Анатолій Гриценко (народний депутат, НУ-НС): “Уже 2 доби сесійна зала захоплена, ні слова про це, це означає, що Литвин в долі і він брав участь в цьому захопленні”.
Володимир Литвин (голова Верховної Ради): “Я такого слова не знаю "в долі"! Я повинен вам сказати, що я дізнався в неділю, що там хтось перебуває”.

До того, що голосування буде нетривіальним готувалися обидві сторони - опозиція припасла клею, яєць та димових шашок - коаліція підкачала мускули і прихопила парасольки. Вийшло, напевно краще ніж сподівалися. Та ще й під стінами парламенту колоритно побилися міліція і мітингувальники.

Кадри української кулачної демократії наступного дня красувалися на перших шпальтах усіх світових видань та побили рекорди переглядів на YouTube.
Тепер кидунів і душителів шукає прокуратура. А за усім цим хаосом і ганьбою десь на задньому тлі губляться самі міждержавні договори. Опозиція вважає їх небезпечними, коаліція - природними і своєчасними.

Юлія Тимошенко (лідерка БЮТ): “Сьогодні почався процес, причому в парламенті, України здачі української території. Перший крок - це Севастополь, за цим, без сумніву, якщо затримається ця банда і буде вести свою політику, буде Крим”.
Микола Азаров (Прем'єр-міністр України): “Володимир Володимирович Путін вчора здивувався і сказав: "А чому власне Тимошенко заперечує, адже вона сама мені пропонувала продовжити термін оренди ЧФ - питання ж тільки в ціні”.

Відлупцьована і обшарпана меншість обіцяє хвилю протестів. Однак у який спосіб збирається піднімати втомлений політикою електорат - ще не знаєє
Тарас Стецьків (народний депутат НУ-НС): “Тільки звичайно, що співочої революції вже, на жаль, не буде”.
Юлія Тимошенко подалася регіонами кликати людей у протестний похід на столицю.

Тетяна Самойлик (журналіст): “У парламенті та під його стінами від середи - затишшя. Занадто жваве голосування за ратифікацію "харківських угод" втомило як депутатів, так і мітингувальників. На відновлення сил вони взяли 2 тижні. Що обере опозиція наступного разу - вже звичні яйця з кулачними боями чи більш цивілізовані методи боротьби - побачимо 11 травня”.

Тим часом у Кремлі за наказом Медведєва уже думають над збільшенням фінансування військових баз у Криму та їх модернізацією. Українські експерти ж вважають - зарано це і ризиковано.
Віктор Небоженко (політолог): “Росіяни теж попалися на власну мудрість, справа в тому, що те, що достроково пролонгується, точно так само достроково і зупиняється, тому цілком можливо, що до 2017 року ми будемо бачити ще кілька болісних спроб збереження цього флоту, бідний флот”.

Флот не бідний, а дружній, переконує у зверненні до народу Президент Янукович.
Віктор Янукович (Президент України): “Після п’яти років творення з Росії образу ворога, відновити довіру російського керівництва до України було непросто. Але мені вдалося зробити це. Увесь цивілізований світ схвально сприйняв результати моїх переговорів з Президентом Медведєвим”.

Тут маються на увазі Німеччина, Франція та Польща - ті одразу привітали україно-російські домовленості. Інша частина Європи і Штати від них не у захваті.
Ханне Северінсен (співдоповідач ПАРЄ по Україні (1995-2007р.)): “Я хотіла б підкреслити, що сфера енергетичної безпеки й незалежності є дуже важливою, але ідею про те, що дешевий газ є спасінням економіки - я вважаю неправильною”.

Штати втратили важливий форпост на пострадянському просторі, Європа перспективного партнера, а фінансові зиски для самої України від тісної дружби з Росією не такі вже й вагомі - пише західна преса. Утім, маленький кримчанин уже прикинув особисті перспективи і вигоду від “харківських угод” - принаймні вартість землі і житла на півострові поповзла вгору.