Депутати, яких хочуть позбавити недоторканності, можуть мати подвійне громадянство, – САП
У керівництва Генеральної прокуратури України (ГПУ) є підозри, що дехто з тих п’яти народних депутатів, яких хочуть позбавити недоторканності, має подвійне громадянство.
Про це після засідання регламентного комітету Верховної Ради заявив заступник генпрокурора, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, пише УНІАН.
"Вивчаємо (питання наявності подвійного громадянства, – "24"). Є підозри, що у декого є паспорти деяких країн Європи та Близького Сходу", – наголосив він.
Читайте також: Дейдей, Лозовий та інші: за що ГПУ хоче зняти недоторканність з депутатів
Нагадаємо, генеральний прокурор Юрій Луценко направив до парламенту подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутатів Андрія Лозового, Олеся Довгого, Євгена Дейдея, Борислава Розенблата, Максима Полякова та Михайла Добкіна.
3 липня Регламентний комітет Верховної Ради відмовився погодити подання на притягнення до відповідальності народного депутата з фракції "Народний фронт" Євгена Дейдея. Відповідний висновок буде скерований до Верховної Ради.
4 липня Регламентний комітет Верховної Ради виніс рішення щодо подання на зняття недоторканності з народного депутата Олеся Довгого. У комітеті заявили про "істотні недоліки" у поданні про надання згоди на притягнення Довгого до кримінальної відповідальності
5 липня Регламентний комітет Верховної Ради визнав подання на депутата від "Радикальної партії" Андрія Лозового "недостатньо обґрунтованим", однак передав його далі голові Верховної Ради Андрію Парубію.
6 липня Регламентний комітет назвав недостатньо обґрунтованими подання ГПУ щодо депутата від "Народного фронту" Максима Полякова і спрямував відповідні документи голові Верховної Ради Андрію Парубію.
7 липня Регламентний комітет Верховної Ради підтримав висновки, згідно з якими усі три подання на народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Борислава Розенблата комітет визнав вмотивованими і достатньо обґрунтованими.