Держава нерівномірно нараховує пільги родинам загиблих бійців АТО
Сім'ї нацгвардійців, які мужньо воювали і хоробро загинули в АТО, мають менші пільги, ніж родини військових, які пішли служити до лав Міноборони.
Нацгвардією опікується Міністерство внутрішніх справ. І для сімей бійців загиблих чи поранених поліцейських на війні держава передбачила менші пільги.
Максим Сухенко загинув під час виходу з Іловайська. Його підступно розстріляли росіяни під час виходу з Іловайська. Потім були пошуки місця загибелі, впізнання тіла, експертиза ДНК.
До сімейного горя додалось приниження. Адже родинам тих, хто служив у загонах, підпорядкованих МВС, одноразова допомога була вдвічі меншою, ніж сім'ям бійців Збройних сил. Зараз це питання вже владнали.
Тепер та сама ситуація з пільгами. Допомога тим, хто має посвідчення "члена родини загиблого військовослужбовця", видане Міністерством оборони, більша, ніж сім'ям поліцейських. Бо в них інший статус — "член родини загиблого ветерана війни". А з першого липня власникам таких посвідок пільги урізали.
Для прикладу: за комірне родини військовослужбовців платять половину вартості. Для родин поліцейських ця норма діє, коли на одного представника родини дохід не більше 1710 гривен. Діти загиблих поліцейських можуть безкоштовно навчатись лише у вишах МВС, діти військовослужбовців — у будь-якому навчальному закладі.
Читайте також: Про проблеми в армії з перших уст: ексклюзивна розмова з прес-офіцером Якушевим
Дружині Максима Сухенка Світлані у вересні минулого року в військкоматі дивом вдалось отримати статус "члена родини загиблого військовослужбовця". Так само як і Нелі Горай — її син Олексій загинув в Іловайську разом з Максимом. Тепер з військкомату телефонують і просять віддати посвідчення. Мовляв, помилились.
Екс-командир батальйону "Миротворець" Андрій Тетерук нині є депутатом та головою підкомітету з питань соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей. Каже, що проблема несправедливих пільг йому відома.
Він запевняє, до кінця місяця ситуацію мають вирішити. Додамо, з часу війни на Сході загинуло до двохсот нацгвардійців.