Йому нарешті дозволили користуватись телефоном. І навіть запросили поспілкуватися з юристами та фінансистами Міноборони. Як кажуть у Генштабі, "задля більшого взаєморозуміння".
Після того, як журналісти здійняли галас, керівники Владислава попросили його увімкнути телефон. І це попри те, що раніше самі заборонили користуватися мобільним. Прес-офіцер до столиці приїхав у двотижневе відрядження. Зараз спілкується з юристами та фінансистами. Вони й пояснюють Якушеву, чому військовим не виплачують "бойові тисячі".
"Почався конструктивний діалог, тобто в міністерстві та у Генштабі погодилися обговорювати питання, які я привіз з передової", — каже прес-офіцер 14-ї ОМБр Владислав Якушев.
Те, що з бійців вимагають відшкодувати десятикратну вартість пошкодженого майна, — одне з найважчих питань. З цим погоджуються і в Генштабі. Таке рішення ухвалив Кабмін відповідною постановою. Змінити ситуацію можуть уже найближчими днями.
З невиплатами премій у 14-й ОМБр розбирається комісія. А от щодо "бойової тисячі" начальник Генштабу стверджує — гроші виплачуються. Утім, через складну процедуру оформлення не всі військові її отримують. Із невиплатами бійцям 14-ої бригади вже розбираються, переконує Муженко.
За грудень-січень хлопці з 14-ої бригади отримають премію за 13 боїв, тобто 13 тисяч кожному. Принаймні це обіцяють у Генштабі. За результатами перевірки, бійці підніматимуть питання щодо виплат за попередні 5 місяців боїв на передовій. А в Міноборони переконують: жодним чином не збираються карати Якушева.
Що стосується якихось санкцій по відношенню до офіцера — це питання не розглядається. Ми в першу чергу ставимо питання досягнення консенсусу,
— зазначив речник Генштабу Збройних сил Владислав Селезньов.
Самого ж Якушева після відрядження, обіцяють в Генштабі, відправлять до побратимів на старе місце у Мар'їнку та Красногорівку. Там він і надалі працюватиме з журналістами.