Один з керівників 501 ОБМП "відправив" у полон 277 бійців: йому загрожує довічне за держзраду

16 травня 2023, 12:17
Читать новость на русском

Джерело:

ДБР

У державній зраді запідозрили одного з керівників 501 батальйону морських піхотинців. Є підстави вважати, що через нього 277 військових потрапили у ворожий полон. Обвинуваченому загрожує довічне ув'язнення.

У вівторок, 16 травня, у Держбюро розслідувань зазначили, що оголосили про підозру одному з керівників 501 Окремого батальйону морських піхотинців ЗСУ, через якого, ймовірно, 277 бійців опинились в полоні. Відомо, що від лютого 2022 року вони боронили Маріуполь на Донеччині.

Дивіться також Вони – незламні: 7 історій українських жінок про материнство в час війни

Деталі справи

У правоохоронній структурі згадали, що у квітні минулого року пропагандистські ЗМІ ворожої держави поширювали інформацію, що начебто морпіхи 501 батальйону добровільно здалися у полон в оточеному місті у Донецькій області.

Однак слідство переконане, що насправді начальник речової служби тилу 501 ОБМП зрадив присягу та перейшов на бік окупантів. Власне, він і почав вмовляти командира припинити оборону.

Він вступив у змову з росіянами та фактично вмовив командира здатися. Користуючись важкою ситуацією, в якій опинилися сили оборони в Маріуполі, зрадник спонукав командира припинити оборонні дії, здати зброю та особовий склад,
– йдеться у повідомленні.

Окрім того, там зазначено, що було віддано наказ 277 військовослужбовцям батальйону щодо "передислокації". Закінчилась вона переправленням до донецької квазіреспубліки – себто полоном на окупованій Донеччині.

Військових ввели в оману, тому й вони не усвідомлювали й не могли усвідомлювати протиправного характеру наказу чи розпорядження про здачу в полон,
– написали у ДБР.

Також там констатували, що ухвалили рішення про закриття проваджень стосовно 277 військовослужбовців 501 ОБМП за ранішою підозрою у дезертирстві.

Звернення дружин військових, яких звинувачували в дезертирстві: відео ДБР

Зверніть увагу! Після цього "інциденту" начальник батальйону свою зрадницьку діяльність продовжив, адже агітував і далі українських захисників здаватися у полон.

Слідство ведеться за частиною 2 статті 111 Кримінального кодексу. У ній йдеться про державну зраду. У разі доведення провини, керівнику батальйону загрожує довічне ув'язнення.

"Волонтерка" з Луганщини

Нема сумнівів у тому, що після перемоги та повернення нашої держави до кордонів 1991-ого року усіх зрадників, колаборантів та покидьків буде покарано згідно із законодавством.

До теми Вбивства та "переворот": що відомо про зрадника Ігоря Корнета, якого могли підірвати в Луганську

Зокрема, справедливий вирок повинен бути ухвалений щодо 18-річної зрадниці Ірини Стремилової, яка каже, що вона "волонтерка", однак насправді допомагає окупантам на Луганщині видавати пропагандистську газету та збирає гроші на одяг загарбникам.

Про неї детально розповідав 24 Канал у цьому матеріалі.