Держгеокадастр перейшов на технологію блокчейн

3 жовтня 2017, 13:37
Читать новость на русском

Державне агентство з питань електронного урядування України спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства презентували оновлений Державний земельний кадастр України, який відтепер працюватиме на технології блокчейн.

За словами голови Держагентства з питань електронного урядування Олександра Риженка новація забезпечить надійність та прозорість обробки даних у держземкадастрі і унеможливить їх підміну ані внаслідок зовнішнього, ні внутрішнього втручання, а також дасть можливість здійснювати суспільний контроль за аудиторами.

Неочікувано ми стали світовими лідерами у застосуванні технології блокчейн для публічних реєстрів, і Кадастр – перший такий реєстр. У світі небагато кадастрів, які працюють за цією технологією,
– відзначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

За словами заступника міністра, метою запровадження технології було забезпечення захисту даних держкадастру, з огляду на велику проблему рейдерства земель.

У нас є дані про 18 мільйонів земельних ділянок. Іноді це – єдиний актив родини. Тому захист цих даних є надзвичайно важливим аспектом якісного виконання державою своїх функцій,
– уточнив чиновник.

Також технологія блокчейн унеможливить непублічні спроби корисливого впливу на дані кадастру з боку земельних реєстраторів.

Як відзначив виконавчий директор міжнародної антикорупційної організації Transparency International Україна Ярослав Юрчишин, фактично блокчейн у Держкадастрі – крок до унеможливлення корупції, оскільки ця технологія виключає унікальний доступ до інформації і вона стає здобутком усіх учасників процесу і навіть сторонніх учасників, даючи можливість моніторингу процесів.

Переведення Держгеокадастру на блокчейн, зменшення маніпуляцій і фактичне відкриття інформації про власників землі знімає одну з найкритичніших точок дискусії про те, чи можна відкривати ринок сільськогосподарських земель. У форматі відкритої інформації про власність питання маніпуляцій, підтасування документів тощо стає фактично неможливим,
– наголосив Юрчишин.

За словами Максима Мартинюка, міністерство має подальший план інтеграції технології блокчейн в Держгеокадастр все глибше, з переходом до повного моніторингу в режимі онлайн усіх транзакцій.

Далі технологія блокчейн, за словами заступника міністра, буде впроваджуватись у всіх державних реєстрах, що перебувають у сфері впливу Міністерства аграрної політики.

Читайте також: Українські електронні гроші: перспективи і реалії