У ВМС розповіли, чому росіяни відмовилися від висадки десанту під Одесою
Джерело:
Олексій НеїжпапаУкраїна змогла відтіснити російський флот у північно-західній частині Чорного моря, тож ворожі кораблі були змушені триматися якомога далі від наших берегів. Як це вдалося – розповів командувач Військово-морських сил Збройних Сил України віцеадмірал Олексій Неїжпапа у сюжеті "Боротьба за море" телерадіостудії МО України "Бриз".
Раніше Наталія Гуменюк розповіла про ті напрямки, які є десантно небезпечними. ЗСУ укріплюють фортифікації на правому березі Дніпра після зими.
Дивіться також Одеса попрощалася з загиблим під час обстрілу медиком "швидкої" Сергієм Ротару
Окупанти справді збиралися висадити десант
Дійсно, десант готувався до висадки, було сформовано велике десантне угруповання, до якого увійшли кораблі не тільки Чорноморського флоту, але й Балтійського, Північного флоту, Каспійської флотилії, а також підготовлений склад кораблів вогневої підтримки, кораблів, які були задіяні і зараз задіяні до завдання ракетних ударів по всій території України,
– розповів командувач.
Серед суден були носії "Калібрів", підводні човни, надводні кораблі, фрегати, ракетні катери, кораблі ізоляції району, які здійснили ізоляцію північно-західної частини Чорного моря.
Чому росіяни відмовилися від ідеї десантуватися
За словами Неїжпапи, висадка морського десанту – найскладніша операція на морі. До неї залучають не тільки десантні кораблі, які безпосередньо везуть морську піхоту, а і кораблі вогневої підтримки, протимінні кораблі, авіацію, яка здійснює повітряне прикриття.
Ця потужна операція об'єднує всі роди флоту і не тільки флоту. До неї, як правило, вдаються, коли є певний успіх на суходолі.
Загарбники розраховували, що зможуть просунутися уздовж Буга, обходячи Миколаїв у північно – північно-західному напрямку для того, щоб взяти Одеський регіон в кільце. Якби вони змогли налагодити логістику сухопутного угруповування в цьому напрямку, то наступним кроком була б висадка морського десанту.
Росіяни грали м'язами, мовляв, вони здатні десантуватися. Але розуміли, що Україна готується протидіяти висадці морського десанту, і підрозділи ЗСУ перебувають на узбережжі.
Як ЗСУ протидіяли висадці російського десанту у 2022 році / Скриншоти 24 Каналу
Окупанти сподівалися, що своїми оманливими діями не дадуть командувачу угруповання перекинути сили та засоби протидесантної оборони на східніший напрямок. Але їм не вдалося обманути українців. До того ж тоді ЗСУ вразили крейсер "Москва" – і ворог зрозумів, що його панування на морі скінчилося.
Ми готові завжди захистити свою державу, як би важко це не було. Збройні сили разом з побратимами інших Сил оборони зробили майже неможливе, і зараз у північній частині Чорного моря ви не побачите жодного військового корабля Росії. (...) Усі носії крилатих ракет "Калібр" – майже всі – покинули тимчасову головну базу Чорноморського флоту в Севастополі. Це наша база,
– підсумував командувач ВМС.
Ворог продовжує спроби висадити десант
Нещодавно росіяни спробували висадитися на правому березі в районі Антонівського мосту. Сили оборони привітали їх вогнем. Як усе відбувалося – читайте тут.