Дейнега прокоментував можливість заглушити всі проросійські канали на Донбасі

21 серпня 2017, 09:45
Читать новость на русском

Заблокувати всі проросійські канали на тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей – реально. При тому трансляція українських каналів не постраждає.

Про це заявив волонтер та засновник фонду "Повернись живим" Віталій Дейнега, коментуючи методику придушення телевізійного мовлення з непідконтрольних українській владі територій Донецької та Луганської областей в інтервю "Апострофу".

За його словами, приватні українські компанії здатні виготовляти потрібне обладнання.

Читайте також: Російські спецслужби готували дискредитацію українських ЗМІ: в СБУ розповіли деталі

Чому на четвертому році війни ці установки до сих пір не стоять в тій же Авдіївці – я не розумію. Хіба для когось відкриття, що жителі Авдіївки, які дивляться "Оплот-1", "Оплот-2", "Оплот-НD", "Новини "Новоросії ", "Перший республіканський канал "ДНР", всі канали Росії – вони прийдуть на вибори?
– зауважив волонтер.

Дейнега заявив, що один із проектів фонду "Повернися живим" полягає у відновленні транслювання в Авдіївці програм патріотичного спрямування. Ймовірно, це не буде трансляція окремого каналу, а нарізка програм з різних українських телеканалів.

"Основна проблема в тому, що навіть якщо Турчинов за це дійсно візьметься, якщо навіть на це дійсно будуть виділені кошти, витрачено час – владні структури обмежені законодавством. Вони не можуть зробити "антісепар-канал", тому що це – незаконно", – додав він.

Читайте також: Російський канал зробив з відомого українського фестивалю "неонацистський табір"

Волонтер відзначив, що один із українських телеканалів намагався відновити мовлення в зоні АТО, однак через завищені ціни на оренду та електроенергію – канал відмовився.

"Ми ж розуміємо, що кожен канал живе з доходів від реклами. А реклама, природно, найбільше окупається там, де є платоспроможне населення. На Донбасі, в прифронтовій зоні його мало. Тому для телеканалів відновлення мовлення в зоні АТО – не особливо вигідний проект. Це, скоріше, з області їх соціальної відповідальності - відновитися і дати все-таки можливість почути іншу точку зору, іншу позицію тим, хто вже три роки дивиться "Оплот", – відзначив волонтер.