Китай веде дипломатичну гру, допомагаючи Путіну: на що розраховує Пекін
Війна Росії проти України створює можливості для китайської дипломатії та економіки. Вони зацікавлені, щоб Путін вів війну якомога довше, адже це суттєво ослаблює саму Росію та відволікає країни Заходу.
Про це 24 Каналу заявив громадський і політичний діяч із США, депутат від округу Рок у штаті Вісконсин Юрій Рашкін. Він додав, що від контрнаступу ЗСУ залежить те, якими будуть подальші дії Заходу та Китаю.
Дивіться також Макрон має новий план переговорів України і Росії: ЗМІ назвали несподіваного посередника
Воююча Росія вигідна Китаю
За його словами, з одного боку країни Заходу готові підтримувати Україну на полі бою, а з іншої – не можуть ігнорувати реальність того, що Китай зараз грає у дипломатичну гру і допомагає таким чином Путіну. Китай демонструє, що не може і не хоче зупинити Росію, адже воююча Росія – це слабка країна і гарантом постійною війни є саме Путін.
"Західні політики, які хочуть спілкуватись з Китаєм, намагаються домовитись з Пекіном і умиротворити його, щоб не зростала подальша ескалація війни. А Путін намагається з допомогою Китаю розсварити увесь світ – хоче залучити якомога більше країн на свою сторону", – розповів Рашкін.
Юрій Рашкін про Китай, як посередника між Україною та Росією: дивитись відео
Контрнаступ продемонструє реальні можливості сторін
Він додав, що від українського контрнаступу залежить багато чого на міжнародній політичній арені. Зараз позиції України на полі бою сильні, як ніколи. А результати контрнаступу найкраще продемонструють реальні можливості обох сторін.
"Якоюсь мірою, це гарний час для проведення переговорів, адже не доведеться проводити контрнаступ, ціною якого будуть жертви збоку українських військових. Але лише у випадку, якщо Путін погодиться на капітуляції Росії й визнає свої помилки. Але він навпаки сподівається, що йому вдасться заморозити конфлікт і залишити собі награбоване", – наголосив Рашкін.
Скандальні заяви Китаю
- 21 квітня посол Китаю у Франції Лу Шей заявив, що колишні радянські республіки не мають жодного правового статусу на світовій арені. Крім того, він висловив невизначеність щодо приналежності Криму, назвавши це питання "неоднозначним".
- Слід зазначити, що Європейський парламент закликав міністра закордонних справ Франції Катрін Колонну вислати посла Китаю. Це сталося після того, як 80 депутатів підписали лист із відповідними вимогами.
- У МЗС Франції чекають від Пекіна пояснень, чи відображають слова посла офіційну позицію Китаю.