Діяння Шокіна: що зробив і не зробив екс-генпрокурор

29 березня 2016, 18:21
Читать новость на русском

Верховна Рада 29 березня проголосувала за звільнення з посади генерального прокурора Віктора Шокіна. Журналісти сайту "24" пропонують згадати, що обіцяв зробити на посаді тепер вже екс-генпрокурор, чого досяг, а що так і лишилось обіцянкою.

Реформа прокуратури

Шокін-генпрокурор здійснив оновлення кадрів в органах прокуратури. Було проведено конкурсний відбір місцевих прокурорів. Проте експерти називають це оновлення суто "косметичним". За підрахунками аналітиків Реанімаційного пакету реформ генпрокурор Шокін призначив на посади у місцевих прокуратурах 84% колишніх начальників. За даними Управління реформ та забезпечення якості роботи Генеральної прокуратури України зі 154 новопризначених керівників – 71% колишніх очільників районних чи міських прокуратур.

Кримінальні справи

У квітні 2015 Шокін пообіцяв на 100% розкрити справу вбивства Георгія Гонгадзе. Але так і не назвав імена винних.

У лютому 2016 Шокін заявив, що справу проти Януковича фактично завершено. Й одіозного президента можуть екстрадувати, коли закінчиться конфлікт на Донбасі.

На початку своєї діяльності як генпрокурор обіцяв покарати усіх сепаратистів. І навіть провів показове затримання Олександра Єфремова. Але "усіх" так і не покарав.

Також Шокін обіцяв назвати прізвища тих, хто віддавав наказ стріляти у людей на Майдані. Реєстр проваджень про злочини, вчинені під час революції гідності, є. Але реально ніхто не покараний.

Мав намір Шокін і покарати міністрів-корупціонерів, і нардепів. Навіть повідомив про підготовку до зняття недоторканості з 7 депутатів. Зрештою, арештували тільки Сергія Клюєва і Сергія Мельничука.

Кадрові рішення

Буквально у переддень свого звільнення Шокін звільнив з посади заступника генпрокурора Давіда Саквалерідзе.

Ще раніше – звільнив заступника Віталія Каська, чим поставив під загрозу справу "діамантових прокурорів", яка була найголовнішим досягненням Каська.

Антикорупційна діяльність

Віктор Шокін своїм розпорядженням заборонив прокурорам передавати матеріали в Національне антикорупційне бюро і Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Ще він не помічав мільйонних трат у Генпрокуратурі. Журналісти "Слідства.Інфо" виявили, що у грудні 2015 ГПУ витратила 3 мільйони гривень на обслуговування електромереж, систем опалення та каналізації та купівлю канцтоварів.

Шокін-лауреат

Апофеозом діяльності Шокіна в якості генпрокурора можна вважати його лауреатство у антипремії року "Золотий будяк", яку вручає "Українська Гельсінська спілка". У грудні 2015 екс-генпрокурора нагородили за бездіяльність. Зокрема, за те, що він свідомо не підписував подання до Верховної Ради, за яким народні депутати могли б зняти недоторканість з екс-міністра палива та енергетики Юрія Бойка.

І не можна оминути увагою подію, яка хоч напряму і не стосується розкриття резонансних справ і відновлення справедливості у суспільстві, зате яка зробила з екс-генпрокурора героя новин і соцмереж: це замах на життя Шокіна.