Що нам потрібно для перемоги у війні
Джерело:
Іван КиричевськийМи звикли сприймати війну виключно як лінійний процес, який завершується завжди політичним врегулюванням. Але в історії були й інші епізоди, наприклад, коли війну довелось вести якраз для того, щоб примусити виконувати умови мирних договорів.
Завдання – послабити потенціал противника
Є такі приклади як Лапландська війна Фінляндії проти Німеччини 1944 – 1945 років, яку довелось вести в межах мирної угоди з Радянським Союзом. Або ж операція "Лис пустелі" в 1997 році, коли США разом з іншими країнами Заходу за 3 дні висадили 450 крилатих ракет по військових об'єктах режиму Саддама Хусейна, чисто для профілактики.
Читайте також До кінця тижня США можуть схвалити важливе рішення щодо України
Тема насправді благодатна, її можна розвивати ще довго. Це насправді важлива поправка на те, як нам сприймати зовнішньополітичні новини, які можуть надійти вже зовсім скоро.
Як і достатня кількість озброєння, для перемоги у війні потрібна також картина майбутнього – тобто за що саме воюємо, за який світ для нашої країни. Простіше кажучи, картина майбутнього має нам відповідати на питання "війна закінчилась, а що далі?". Тільки нюанс в тому, що у нас в цьому напрямку настільки непочатий край роботи, що дерева для паперу ще в лісі ростуть.
Є ще й такий стратегічний, чи то пак комунікативний парадокс. У своєму зверненні до західних партнерів ми постійно робимо справедливий наголос на тому, що Росія в рази переважає нас за кількістю техніки та озброєння, через що нам постійно треба настільки ж великі обсяги поставок. Але при цьому ми не робимо поправку на те, що Росія і над країнами Заходу має перевагу в рази по обсягах "конвенційного" озброєння, не кажучи вже про ядерне озброєння.
Оскільки на це ми поправку не робимо, постійно тролимо нинішню адміністрацію в Білому домі через "страх червоних ліній", то й результат маємо відповідний. Як ілюстрація – спочатку мовилося про те, що нам під F-16 дадуть крилаті ракети AGM-158, котрі хоч у базовій версії на 370 кілометрів дальності все одно добрі, щоб "глушити" аеродроми тактичної авіації ВКС Росії, які закидують керованими авіабомбами наші прифронтові.
Важливо Символічне затягування пасків: що треба знати про підвищення податків
Однак далі щось пішло не так, і тепер нам обіцяють під F-16 менш потужний засіб ураження – керовані авіабомби AGM-154 з реактивним двигуном, де "паспортна" дальність складає до 130 кілометрів.
Що ми, що росіяни зараз якраз провадимо підготовку до боїв кампанії 2025 року, логіка підготовки виглядає ось так – якщо не вдається наростити власний потенціал, треба ослабити потенціал противника. Саме в цю канву й вкладаються удари Сил оборони України по російських арсеналах.
При цьому, військова і дипломатична площини в підготовці до 2025 року будуть не просто сусідити, але й діалектично між собою переплітатись.