Московський патріархат залишила ще одна громада на Дніпропетровщині: фото
Релігійна громада села Шевченкове Нікопольського району офіційно перейшла до Православної церкви України із УПЦ московського патріархату.
Цього ж дня освятили храм на честь преподобного Серафима Саровського, про це написав голова Нікопольського благочиння ПЦУ ігумен Святослав Скороход на своїй сторінці у Facebook.
Зверніть увагу: На Київщині парафія ПЦУ захотіла повернутися у Московський патріархат
Духовенство Покрова та Нікополя привітали громаду та подарували храму духовні святині.
Ця історична подія залишиться в пам’яті кожного з парафіян, адже сьогодні здійснилася їхня велика мрія – мати свій храм, де буде прославлене Ім’я Господа Нашого Ісуса Христа рідною українською мовою,
– зазначив Скороход.
Після літургії на віруючих чекав смачний козацький куліш, який приготували козаки Затопської січі. Окрім того, у липні до ПЦУ приєдналась ще парафія у Гощі, що на Рівненщині.
Перехід парафії до ПЦУ на Дніпропетровщині
Зауважимо, до Православної церкви України більш ніж місяць місяць не приєднувався жоден парафіяльний храм
Наразі до ПЦУ перейшло понад 500 парафіяльних храмів та два кафедральні собори УПЦ МП. Останньою перейшла релігійна громада і священик села Новомихайловка Донецької області.
Що зараз відбувається у ПЦУ? Патріах Філарет не втомлюється повторювати про незгоду з уставами ПЦУ, звинувачував митрополита Епіфанія у порушенні домовленостей: мовляв, на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року домовилися, що ПЦУ керуватиме Філарет, а Епіфаній лише представлятиме церкву за кордоном.
20 червня 2019 року патріарх провів так званий "Собор УПЦ КП". Там він заявив про відновлення діяльності Київського патріархату. Ще ж і надто – учасники зборів відкинули Томос. За їх словами, документ ставить ПЦУ у залежність від Константинополя.
Синод ПЦУ, який зібрався у відповідь на "собор Філарета", позбавив почесного патріарха його права управління Київською єпархією. Однак не вилучив його зі складу єпископату ПЦУ "за особливі заслуги в минулому".