Візит фон дер Ляєн та Борреля до Києва: уже зустрілися з Зеленським і Шмигалем

2 лютого 2023, 13:29
Читать новость на русском

Зранку 2 лютого до України з офіційним візитом прибула президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Приїхала до Києва вона напередодні саміту Україна – ЄС, який має відбутися завтра.

Про свій візит Урсула фон дер Ляєн і Жозеп Боррель повідомили у твітері. Розповімо, для чого вони прибули до Києва та що планують тут робити.

Читайте також Король – голий: у Росії почалися незворотні процеси руйнування путінського режиму

Президентка Єврокомісії разом з командою

Добре, що я повернулася в Київ, мій четвертий раз після вторгнення Росії,
– наголосила фон дер Ляєн.

Вона зауважила, що цього разу прибула разом зі своєю командою комісарів. Вони у столиці України для того, щоб продемонструвати, що ЄС поруч із нами як ніколи. Крім того, цей візит необхідний для подальшого поглиблення підтримки та співпраці, додала вона.


Урсула фон дер Ляєн прибула до Києва на потязі / Фото з твітера фон дер Ляєн

Згодом надійшло повідомлення від Європейської комісії. Відомо, що разом з Урсулою фон дер Ляєн прибули 15 членів комісії, які будуть присутні на колегіально-урядовій зустрічі з українським урядом.

Серед інших тем, це буде можливість обговорити майбутню реконструкцію, а також європейський шлях країни,
– йдеться у дописі.

Пізніше Урсула фон дер Ляєн зустрілася з главою держави Володимиром Зеленським. Вони разом обговорили євроінтеграційні дні в Україні.

Розпочинаємо два дуже важливі євроінтеграційні дні в Україні. Це час, коли наші спільні домовленості та рішення тут, у Києві, означатимуть зміцнення всієї Європи,
– зазначив Зеленський.


Зеленський зустрівся з фон дер Ляєн у Києві / Фото з телеграму Зеленського

Боррель приїхав, щоб підтримати Україну

За словами верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозепа Борреля, він прибув до Києва, щоб "передати найсильніший сигнал підтримки ЄС усім українцям". Тим, хто боронить свою державу від російської агресії.

Допомога ЄС досягла 50 мільярдів євро з початку війни Росії. Європа була об'єднана з Україною з першого дня. І все ще буде з вами, щоб перемагати та відбудовуватися,
– додав Боррель.

На їхній візит до України вже відреагував глава ОП Андрій Єрмак. Він привітав союзників з тим, що вони приїхали до України 2 лютого.

Шмигаль зустрівся з Боррелем

Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він висловив подяку за:

  • послідовну підтримку України;
  • збільшення бюджету Європейського фонду миру на 2 мільярди євро;
  • тренувальну місію для військових з України.

Прем'єр-міністр наголосив на тому, що необхідно й надалі тиснути на економіку країни-агресорки. Тож слід запровадити 10-й пакет санкцій. Він має передбачати обмеження для ядерної сфери Росії, а також державної компанії "Росатом".

Маємо домовленість про те, що ЄС запустить програму гуманітарного розмінування на 25 мільйонів євро. Це важливий компонент нашого відновлення, який дасть можливість повертати нормальне життя у деокуповані від російських терористів громади,
– додав він.

Шмигаль зустрівся з Боррелем у Києві / Фото з телеграму Шмигаля

Зауважимо, що це не єдині європейські лідери, які зараз перебувають в Україні. Ще один прибув з візитом до Ужгорода.

Президент Австрії – в Ужгороді

Як розповіли у Закарпатській ОВА, з офіційним візитом до Ужгорода прибув президент Австрії Александер Ван дер Беллен. У нього запланована зустріч з керівництвом ОВА. Під час неї обговорюватимуть перспективи міжрегіонального співробітництва Закарпаття та федеральних земель Республіки Австрія. Також торкнуться теми підтримки українців у війні, розв'язаній Росією.

В Києві пройде саміт Україна – ЄС

Нагадаємо, що на початку січня стало відомо про наступний саміт Україна – ЄС. Тоді ухвалили рішення, що відбудеться він в Україні. Це підтвердила також Швеція, яка наразі головує в Євросоюзі.

Для нашої держави цей саміт надзвичайно важливий. Він пройде 3 лютого, а Україна в ньому прийматиме партнерів як майбутній член Євросоюзу.

На цей саміт неабиякі очікування у глави МЗС України Дмитра Кулеби. За його словами, наша держава в очікуванні відчутних практичних результатів зустрічі. Крім того, чекаємо на позитивну оцінку виконання рекомендацій від Єврокомісії. Як зауважив він, передвступні переговори мають розпочатися до кінця 2023 року.