Росіяни поспіхом ховають техніку: Андрющенко розповів про наслідки вибухів у Бердянську
На окупованих територіях росіянам не буває спокійно. Днями гучні вибухи чули у Маріуполі та Бердянську. Хоч окупаційна влада намагалась прикритись казочками про "горіння очерету", їхні дії свідчать про інше.
Вибухи у Бердянську були доволі результативними та серйозно налякали росіян. Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, розповівши, як тепер діють окупанти.
Читайте також Росіяни будують нову залізницю поблизу Маріуполя: чи зможуть ЗСУ вдарити по ній
Наслідки вибухів у Бердянську
У четвер, 2 травня, у тимчасово окупованому Бердянську повідомляли про вибухи. Вже відомо, що "бавовна" відбулася на заводі Дормаш. Це добряче налякало росіян, тому вони й досі намагаються убезпечити себе та свою техніку від подібних випадків.
На заводі Дормаш, у так званому регіоні-колонії, базується та ремонтується техніка окупантів. Туди щось "завітало" так, що з четверга і до сьогодні (неділя, 5 травня – 24 Канал) з Бердянська частково переміщують техніку у бік Новоазовська. Почалися перехованки. Дуже їм не сподобалося, як там "горів очерет",
– розповів Петро Андрющенко.
Так звана місцева "влада" заявляла, що сильний дим у місті – це, мовляв, займання очерету. Щоб пояснити вибухи, створили ще неймовірнішу версію.
"Росіяни вже не знають, що вигадувати. Вперше у них з'явилась версія, що у Бердянську вибухнуло колесо вантажівки. Крім того, вони навіть зробили фото очерету, який палає. Мабуть, самі ж його і підпалили. Але і рух спротиву і наші партнери з Бердянська запевняють, що не це могло бути на околицях – палало точно на заводі Дормаш", – зазначив Андрющенко.
Скільки б окупанти не розповідали про "горіння камишів", їхні дії все кажуть самі за себе. З Дормашу вивезли 7 тягачів з танками, 8 вантажівок та 4 паливозаправники. Їх сховали неподалік від Бердянська.
Переміщення техніки
Вибухи тоді ж чули й у Маріуполі. За містом відбулося падіння уламків. Водночас Петро Андрющенко пояснив, що це не була "бавовна" з українського боку.
Проте гаряче у тимчасово окупованому Маріуполі було напередодні – 1 травня. Через те, що рух спротиву не зміг зафіксувати наслідки на місці подій, достеменно невідомо, чи впала російська ракета від ППО, чи це були уламки.
Психологічний ефект від нашого тиску важко переоцінити. Бо останнім часом колаборанти заспокоїлись, а наші люди дещо розчарувалися. Тепер все навпаки – ми радіємо, а колаборанти сумують,
– наголосив Андрющенко.
У Маріуполі також фіксують тягачі та техніку з Бердянського напрямку. Частину – заховали на заводі імені Ілліча, а частину – вивезли у Новоазовськ.
"Я зроблю сміливе припущення, що найсильніші системи ППО, які росіяни розставили по Бердянському, Розівському, Пологівському та Маріупольському районах, стоять саме у нас (Маріупольський район – 24 Канал). Тому Бердянськ був під більшим ураженням, що вже розуміють росіяни", – наголосив Андрющенко.
Річ у тім, що системи ППО, які стоять у Маріупольському районі, прикривають насамперед не Маріуполь, а аеродроми на території Росії. А саме у Ростові-на-Дону, Єйську, Таганрозі та Приморсько-Ахтарську. Тому росіяни зараз переміщують техніку ближче до Маріуполя, розуміючи, що ППО там сильніша.
Що відбувається у Маріуполі: детальніше
- Російські військові завчасно почали святкування Великодня. Так, партизани з руху "Атеш" повідомили, що 4 травня 10 окупантів загинуло через загадкові "пасочки", ковбаски та сало. Таких "подаруночків" російські військові точно не забудуть, адже смак був справді "вибуховим".
- У Маріупольському районі останнім часом активізувалася російська авіація. Якщо раніше окупанти боялися так близько та високо залітати, то зараз ситуація змінилась. Щобільше, зафіксовано пуски балістики з північно-східної частини Маріуполя, ближче до Тельманово.
- Паралельно продовжується й будівництво залізниці з Ростова до окупованих територій України. Окупанти також намагаються відновити стару залізничну лінію з Маріуполя до Волновахи, водночас вона може бути небезпечною для використання, адже розміщена близько до лінії розмежування.