Штучний інтелект на Caesar: у 2024 році розпочнеться робота артилерійської коаліції
Слідом за "коаліцією F-16" на посилення ЗСУ вже у січні 2024 року має запрацювати "коаліція артилерії", яка буде базуватись у Парижі. Для України важливо посилювати вогневу міць завдяки постачанню союзниками артилерійських систем.
Так, Міноборони України зацікавлені купити у Франції ще більше САУ Caesar, які продемонстрували високу ефективність на полі бою. Ініціативу прокоментував 24 Каналу військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.
Дивіться також Мисливці за ворожою авіацією та балістикою: як українські ЗРК "Корал" допоможуть ЗСУ на фронті
Що відомо про інтегрування ШІ в Caesar
Можливо ставка на Caesar пов'язана з тим, що установка відрізняється не лише помірною ціною у районі 4,5 – 5,5 мільйонів євро за артсистему, а й темпами виробництва, яке кратно розширилось до 6 й має досягнути 8 САУ Caesar на місяць.
Водночас не лише у кількості артилерійських систем справа, бо на 2024 рік заплановані випробування управління вогнем САУ Caesar із застосуванням штучного інтелекту. При цьому така інтеграція, зазначають в Міноборони, дозволить скоротити використання боєприпасів на пристрілку й ураження цілей на 30%.
Буває різна артилерія – від мінометів 82 до 155 міліметрів. Для пристрілки в середньому потрібно 5 – 10 снарядів, щоб з однієї сторони розігріти ствол, а з іншої виконати прив'язку до місцевості. Якщо штучний інтелект займатиметься коригуванням перших пострілів, то вони також попадуть в ціль – це близько 25%, а іноді 50% кількості боєприпасів, які виділяються на один ствол,
– наголосив Роман Світан.
Якщо використання систем зі штучним інтелектом дійсно зменшить витрату снарядів на 30%, то це означає величезну економію й цілком може певною мірою зменшити потребу в них.
Зверніть увагу! В Україні виробляють аналог САУ Caesar – самохідна артилерійська система "Богдана" від "Краматорського заводу важкого верстатобудування". Нашій державі вдалося вийти на 6 САУ на місяць – це 72 машини на рік.Caesar активно використовуються ЗСУ
- Перші САУ Caesar надійшли в Україну від Франції та Данії. Основним компонентом гаубиці є гармата калібру 155 міліметрів, яка розміщена на шасі вантажівки. Це забезпечує маневровість і швидкість розміщення системи на полі бою.
- У червні 2023 року Міноборони показало дивовижний ролик, як відбувається розгортання САУ на полі бою. Зокрема, як Caesar виконує бойові завдання у нічний час.
- 30 жовтня стало відомо, що у Франції збільшили випуск САУ Caeser. Зокрема, якщо раніше з конвеєра сходило чотири артустановки, то восени вже шість. Планують наростити випуск до восьми.