До Нового Року вирубали більше 5 мільйонів ялинок
Цьогоріч до Новорічних свят одним тільки Держлісагентством підготовлено понад 5 мільйонів ялин. Але у відомстві запевняють - лісистості країни це не зашкодить.
“Лісова галузь готова поставити на ринок України від 5 до 6 мільйонів новорічних ялинок. Раз в 5 років вони висаджуються, потім зрізаються. Після цього знов на цих плантаціях висаджуються нові ялинки. Вони підростають, потім так само вони йдуть в реалізацію”, - каже голова Державного агентства лісових ресурсів України Віктор Сівець.
Альтернатива живим ялинкам - штучна. Декоративні новорічні красуні служать не один рік і сприяють збереженню природи. Проте вони можуть зашкодити здоров’ю.
“В чому негатив цих ялинок? В тому, що вони робляться з синтетичних матеріалів. Найчастіше це для цього використовується ПВХ. ПВХ - це речовина, яка утворюється в наслідок переробки нафти. У продавця бажано запитати документи. Тобто у нього має бути сертифікат або інший документ, який підтверджує, що речовина, з якої виготовлена ця ялинка, і барвник, який використовується, він не є шкідливим”, - каже еколог Національного екологічного центру Олександр Соколенко.
Головна новорічна красуня країни-2012, штучна. Вона вища за минулорічну натуральну - на 7 метрів - й сягає 40 метрів.
“Минулорічна ялинка, яка була прикрасою для киян на протязі 25-ти років, у минулому році вона закінчила свою можливість стояти згідно з технічними даними. Ми прийшли до того, що ми хотіли б проекспериментувати і в цьому році зробити першу штучну ялинку в Україні”, - каже начальник головного управління культури КМДА Світлана Зоріна.
Найпопулярнішими хвойними деревами, окрім ялини є також сосна та ялиця.