На Донбасі збили полковника авіації Білорусі Миколу Маркова
Джерело:
Motolko Help12 травня на Донбасі збили відставного льотчика Білорусі Миколу Маркова тоді, коли він пілотував винищувач Су-25 повітряного флоту Росії. Це трапилося над Попасною.
Вперше про це повідомили 18 травня у білоруському телеграм-каналі "Посмотри, брехня?", де публікують непідтверджену інформацію. У дописі йшлося про те, що в Ліді відбувся похорон полковника авіації на пенсії, якого збили на Донбасі. Згодом це підтвердив український військовий та блогер Анатолій Штефан.
Зверніть увагу Обвинувачення просить для двох росіян, які обстрілювали Харківщину, по 12 років тюрми
Обговорення загибелі Маркова на форумі російських льотчиків / Скриншот з телеграм-каналу Анатолія Штефана
Що відомо про збитого пілота
67-річний Микола Марков був відставним полковником авіації Республіки Білорусь. Він народився у Новгородській області Росії у 1955 році.
У 1976 році він закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків, служив у військово-повітряних силах Радянського Союзу у Казахстані, Східній Німеччині, у білоруських Поставах та Ліді був штурманом полку. Також певний час працював в Африці.
Марков за штурвалом / Фото з телеграм-каналу Анатолія Штефана
На війну Росії в Україні Марков потрапив через нестачу пілотів у лавах російських повітряно-космічних сил. Повідомляють, що він літав "від якоїсь ПВК", тобто приватної військової компанії.
Штурмовик Су-25, у якому був Марков, збили, ймовірно, із зенітно-ракетного комплексу С-125 на 1 500 метрів над Попасною. Під час польоту він був пілотом. Його командиром називають ще одного "відставного" – 63-річного генерала Канамата Боташева. До слова, він теж загинув під Попасною через 10 днів після смерті Маркова – від влучання "Стінгера".
Свіжі втрати ворога на війні з Україною
За даними Генштабу ЗСУ, станом на 26 травня, українські захисники та захисниці ліквідували вже 29 600 російських окупантів. Колосальних втрат країна-агресорка зазнала і в техніці:
- танків – 1315;
- бойових броньованих машин – 3235;
- артилерійських систем – 617;
- РСЗВ – 201;
- засобів ППО – 93;
- літаків – 206;
- гелікоптерів – 170;
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 502;
- крилатих ракет – 114;
- кораблів /катерів – 13;
- автомобільної техніки та автоцистерн – 2225;
- спеціальної техніки – 47.
Зверніть увагу – "елітні" російські десантники провалили щонайменше 3 операції в Україні: дивіться відео