Двох російських військових – Олександра Бобикіна та Олександра Іванова – можуть засудити до 12 років ув'язнення. Про це просить сторона обвинувачення у Котелівському районному суді Полтавської області.

Читайте також Підозра запорізькому гауляйтеру та збиті ракети над Хмельниччиною: основне за 92 день війни

Били з "Градів" по цивільній інфраструктурі

Сторона обвинувачення, прокурори Василь Панов і Олег Максюк, виступили під час судових дебатів. На них вони підкреслили, що обоє підозрюваних порушили закони та звичаї ведення війни.

Відомо, що у перший же день початку повномасштабного вторгнення – 24 лютого – вони з РСЗВ "Град" обстріляли Харківську область з території Росії. Згодом робили це окупанти вже з України. Внаслідок ворожих ударів поруйнована цивільна інфраструктура, житлові будинки, а також ліцей.

Під час дебатів ані Бобикін, ані Іванов нічого не додали. Зауважимо, що свою вину вони визнали раніше.

Захисники російських загарбників попрохали у суду про пом'якшений вирок – 8 років. Мовляв, окупанти щиро каються у скоєному. Ба більше, діяли не з власної волі, а під примусом вищого військового керівництва.

Вірю, що найближчим часом ця війна закінчиться і настане мир, на який ми всі так чекаємо,
– сказав під час останнього слова Бобикін.

Що відомо про атаки, скоєні Бобикіним та Івановим

Правоохоронці зазначають, що підсудні поруйнували:

  • об'єкти критичної інфраструктури та житлові будинки у селищі міського типу Козача Лопань;
  • навчальний заклад Дергачівської міської ради.

По цих об'єктах російські військові били з Малинівки, що у Бєлгородській області. Продовжували свої атаки вони й з території України. Причому, наголошує сторона обвинувачення, окупанти чудово знали, що під їхньою атакою – лише мирне населення та цивільна інфраструктура.

Раніше іншого окупанта засудили до довічного

23 травня судді Солом'янського районного суду міста Києва озвучили своє рішення щодо 21-річного Вадима Шишимаріна. Російського військового звинуватили у навмисному убивстві мирного мешканця Сумщини 62-річного Олександра Шеліпова.

І хоч окупант щиро каявся у скоєному, служителі Феміди вирішили задовольнити клопотання сторони обвинувачення. Адвокат Шишимаріна вже заявив, що подаватиме апеляцію. Він переконаний, що судді були упередженими та не врахували той факт, що його підзахисний виконував наказ із примусу.

Варте уваги – шалені втрати ворога станом на 26 травня: дивіться відео