В Україні винесли перший вирок російському військовому за грубе порушення звичаїв і законів війни. Так, Вадим Шишимарін відбуватиме довічне ув'язнення за вбивство 62-річного мешканця Сумщини, котрого він навмисно вбив.

Читайте також Свідчення Медведчука проти Порошенка та імена колаборантів з ОПЗЖ: основне за 89 день війни

Судді не повірили у ненавмисність злочину

Зауважимо, що судовий процес над Вадимом Шишимаріним був публічним. Таким було бажання обвинувачів. Російський військовий намагався виправдати свої дії. Мовляв, він не хотів стріляти по чоловікові. Але судді словам окупанта не надали вагомого значення, адже він аж ніяк не випадково розстріляв 62-річного мешканця Чупахівки Олександра Шеліпова.

У щире каяття служителі Феміди не повірили. Але була таки єдина пом'якшувальна обставина. Мовиться про бажання Шишимаріна співпрацювати зі слідством. Але це не завадило суддям Солом'янського районного суду міста Києва винести вирок: довічне ув'язнення.

Вадима Шишимаріна засудили до довічного ув'язнення: дивіться відео

Згідно з чинним законодавством, Шишимарін має можливість уподовж 30 днів скористатися апеляцією, щоб оскаржити рішення суду. Як передає Суспільне, адвокат, наданий засудженому окупантові Україною, вже готує відповідний позов.

Не згадується прапорщик Міхєєв, хоча було встановлено, що він віддав наказ стріляти в людину. Згадується тільки особа, яку застрелили. І її пов’язали з навмисним умислом Шишимаріна,
– підкреслив адвокат.

Він також додав, що під час судових засідань озвучували, що він тричі відмовлявся стріляти по мирному мешканцю. Тож, переконаний адвокат, не може бути й мови про навмисне вбивство цивільного його підзахисним.

Суд над Вадимом Шишимаріним: що відомо

  • Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова 11 травня повідомила про те, що в Україні судитимуть першого російського військового за вбивство цивільного. Мовилося, власне, про 21-річного Вадима Шишимаріна.
  • Він 28 лютого з автомата розстріляв мешканця Чупахівки 62-річного Олександра Шеліпова. Чоловік саме повертався додому, розмовляючи телефоном. Це й налякало окупанта, тож йому не спало нічого кращого на думку, ніж убити беззбройного цивільного.
  • Сам суд над Шишимаріним розпочався 13 травня. Тоді ухвалили рішення провести публічне судове засідання 18 травня. Під час засідання окупант свою провину визнав.
  • Згодом дружина вбитого чоловіка висловила вимоги. Вона прагнула або обміняти Шишимаріна на захисників Маріуполя, або посадити його до довічного ув'язнення.
  • У прокуратурі жінку підтримали. Тож сторона обвинувачення також виступила за довічне для російського військового, котрий грубо порушив закони та звичаї війни.

Варте уваги – Медведчук дав свідчення про Порошенка у вугільній справі: дивіться відео