Дослідження: Опозиція і влада в країні - неефективні
Згідно з соціологічним дослідженням, яке проводилося у 24-х областях України, українці оцінюють дії опозиції та провладних інституцій майже ідентично.
“Досить низький рівень довіри до інституту Президента, підкреслюю - тут не стосується персон - до Кабінету Міністрів, до Верховної Ради, але в цей список також включена опозиція, але якщо взяти рівень довіри до опозиції, то він приблизно знаходиться на рівні довіри до Кабінету Міністрів, тобто опозиції в цілому, як інституту, довіряє відсотків 14, 15, Кабінету Міністрів - теж відсотків 15”, - каже соціолог Євген Копатько.
“Коли опозиція не виконує свої завдання, то вона поступово перестає користуватися підтримкою загалу, загал розчаровується. Всі вони однакові - так приблизно говорять люди, коли дивляться на владу та опозицію. Це в принципі і отримало відображення. Ще гірше, коли опозиція стає смішною”, - каже політолог Кость Бондаренко.
Після вироку Тимошенко рейтинги екс-прем'єра зростатимуть, - прогнозують експерти. Щоправда, це не стосуватиметься опозиції загалом.
“Я дуже шкодую., що Тимошенко посадили, і хотіла б, щоб вона була при владі, хотіла б, дужа б хотіла. Я не знаю, чи правильно я роблю, що Вам це кажу. Я жінка і я їй так співчуваю, і я вірю їй більше, ніж нашій владі”, - сказала киянка Людмила Федорівна.
“Я не знаю, чи здатні вони щось змінити, але вони можуть протистояти теперішній владі, ось і все, хоч в якійсь мірі”, - каже киянка Валентина Олександрівна.
Самі опозиціонери неодноразово визнавали, що вплинути на роботу Верховної Ради вони не в змозі. Мовляв, провладна більшість може ухвалити будь-який законопроект за відсутності опозиційної меншості.