Дрон "Гербера": фанера, пінопласт і світові чипи на службі агресора, – подробиці ГУР

18 листопада 2024, 12:58
Читать новость на русском

Російські "Гербери" складають із дешевих матеріалів, але оснащують сучасними іноземними модулями. Вони імітують "Шахеди" і активно застосовуються у війні проти України.

Нещодавно було оприлюднено інформацію про будову нового російського безпілотника під назвою "Гербера". Про це повідомляє 24 Канал, посилаючись на Головне управління розвідки Міноборони України.

Дивіться також Відомі як "міні-Taurus": Німеччина готує для України 4 тисячі ударних дронів, – ЗМІ

Що відомо про новий російський дрон "Гербера"

Цей багатофункціональний апарат створюється на заводі в російському місті Єлабуга, використовуючи фанеру, пінопласт і електронні компоненти закордонного виробництва. Він імітує Shahed-136/Ґерань-2 та масово використовується Росією для виснаження української протиповітряної оборони.

Зверніть увагу! Дрон "Гербера" може виконувати кілька завдань, зокрема проводити радіоелектронну розвідку, фіксувати результати атак і виступати в ролі ударного апарата-камікадзе.

Експерти встановили, що "Гербера" базується на китайській моделі, розробленій компанією Skywalker Technology Co., Ltd. Ця компанія постачає фюзеляжі та деталі для збирання через посередників. Аналіз збитих зразків показав, що в безпілотнику використовуються чипи виробництва США (Analog Devices, Texas Instruments, Atmel), Нідерландів (NXP Semiconductors), Швейцарії (U-Blox) і Китаю (XLSEMI).


Дрон "Гербера" / Фото Головного управління розвідки

Окрім того, дрон оснащений тривісною камерою та модемом китайських виробників, які забезпечують його здатність до точного наведення. За рух відповідає двигун DLE60, вироблений у Китаї компанією Mile Hao Xiang Technology Co., яка потрапила під санкції США у 2024 році через співпрацю з Росією.

Попри використання простих матеріалів, таких як фанера та пінопласт, "Гербера" залишається ефективним інструментом для розвідки та відволікання української ППО. Її створення вкотре демонструє залежність російського військово-промислового комплексу від іноземних технологій і порушення санкційних обмежень.

Що відомо про російський дрон "Гербера"/ фото ГУР 

На сайті War & Sanctions написали, що дрони "Гербера":

  • не новітня російська розробка, а допрацьований прототип китайського виробника авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd. Та і більшість елементів (двигун та електроніка) там китайські;
  • Росія дрон збирає на заводі в "Алабузі", де й "Герань", використовуючи комплекти, що імпортує з КНР.

Відомо, що Росії з дронами допомагають китайські компанії:

  • Skywalker Technology Co., Ltd  – росіяни обрали дрон цієї компанії як прототип для реалізації проєкту після візиту до них;
  • Shandong Xinyilu International Trade Co., Ltd – постачає комплекти для збирання "Гербер";
  • Xingkay Tech – виробляє камеру Topotek KHY10S90 та модем Xingkai Tech Mesh Network XK-F358, якими оснащений дрон;
  • Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd – виготовляє двигун DLE60. США влітку 2024 року наклали на компанію санкції;
  • UIY Inc  створює радіочастотний циркулятор, який знайшли у дроні;
  • XLSEMI – DC/DC перетворювач XLSEMI XL6009E1 932WR.

З компаній, які "засвітились" в даному екземплярі в завадозахищеній антені, можна зазначити чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди). В польотному контролері –  також компоненти з США (Texas Instruments, Atmel), Швейцарії (STMicroelectronics, U-Blox), Нідерландів (NXP Semiconductors), КНР (XLSEMI),
– з'ясували  дослідники.

Тобто російські дрони "Гербера" містять компоненти з 6 країн: Китаю, Швейцарії, Нідерландів, США, Німеччини, Тайваню.

До того ж Росія запускає й інші імітаційні дрони "Пародія" для обману української ППО. Їх було виявлено у Молдові з компонентами з Китаю, США, Швейцарії та Тайваню. Вони мають іноземні деталі, що вказує на неспроможність Росії виготовляти навіть базові компоненти для таких БпЛА.