"Це може бути пряма копія": чи налаштують росіяни виробництво Shahed

27 грудня 2022, 00:05
Читать новость на русском

Росія може розгорнути власне виробництво дронів-камікадзе, які їй зараз постачає Іран. Це можу бути пряма копія Shahed-136 чи Shahed-131 або ж концептуальне наслідування, тобто створення аналога цих безпілотників.

Про це 24 каналу розказав військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков. За його словами, росіяни дійсно можуть виробляти бюджетні літакоснаряди, він яких навіть не вимагатиметься висока точність.

Зверніть увагу Іран визнав, що надає Росії дрони-камікадзе: у Тегерані кажуть про "ефективність" безпілотників

Чи складно Росії виготовляти Shahed

Тобто головним завданням цих дронів буде масовість та дешевизна, адже, за даними Головного управління розвідки, вартість Shahed-136 складає 7 тисяч доларів

Він не потребує жодних військовий компонентів, окрім самої бойової частини. Його комплектуючі умовно можна придбати на AliExpress,
– наголосив Катков. 

Він додав, що ані виробництво композитного планера, ані розрахунок аеродинамічної формули не є вищою математикою, зважаючи навіть на кількість цивільних дронів, які продаються у світі. 

А за умови, що росіяни просто придбають ліцензію на виробництво, налагодити процес вже на наявних потужностях буде ще легше. До того в Росії є і власне виробництво БпЛА, для них це не ноу-хау. 

При цьому не можна навіть припустити, скільки саме таких дронів може виготовити країна-агресорка, оскільки немає якоїсь критичної технології, від якої може бути залежним таке виробництво у Росії. 

Олег Катков розповів про перспективи виробництва Shahed у Росії: дивіться відео

Як захиститися від Shahed

Катков пояснив, що зараз для знищення "Шахідів" у ЗСУ використовуються значно економніші засоби ураження. Використання повноцінних зенітно-ракетних комплексів також відбувається, але тоді, коли всі інші, бюджетніші засоби не спрацювали.

Так, наприклад, чудово проявила  себе у знищенні Shahed-136 німецька зенітна САУ Gepard. Завдяки мінімальній витраті боєприпасів на один збитий безпілотник, ця система виявилася вкрай ефективною. 

А от Patriot для знищення "Шахідів" використовувати безглуздо, і не лише через колосальну вартість ракет. Якщо говорити про Patriot Pac-3 з ракетами MSE, то його завдання – це знищення балістичних ракет.

І якщо, наприклад, використати 50 таких ракет проти 50 дронів-камікадзе, то всі вони будуть збиті. Але якщо після "Шахідів" прилетять 5 балістичних ракет, то їх вже не буде чим збивати, бо це міг зробити виключно Patriot. Саме тому для різних цілей використовуються різні засоби знищення.

Це все одно, що з "Джавеліна" підбивати російського мотоцикліста. Так, без питань, можливо це зробити, знищити цього росіянина на мотоциклі. Але з чого знищувати танки, які після нього поїдуть?
– навів приклад військовий експерт.  

Він підсумував, що в цьому якраз і полягає багатоешелонована оборона, у якій все взаємодіє в єдиній системі, і вона нарешті починає вибудовуватися в Україні. 

У Росії – технічний голод

  • За інформацією голови ГУР МО Кирила Буданова, у Росії розпочався технічний голод, зокрема окупантам бракує снарядів. 
  • Фактично російська армія зіштовхнулася з тими ж проблемами, що й українська – той самий брак снарядів до артилерії, танків, РСЗВ. Однак Україні допомагають партнери, а у Росії – союзників значно менше. 
  • Країна-агресорка сподівається на Іран та Китай. Однак, за словами Буданова, від Ірану Росії не світить нічого, крім "мопедів", а Китай досі не передавав їй жодного озброєння і не передасть.