Друга зустріч Волкера і Суркова не фінальна, – політолог

10 жовтня 2017, 07:01
Читать новость на русском

Ідеєю миротворців на Донбасі зацікавилися всі світові лідери: Макрон, Трюдо, Трамп і Меркель. Цю тему обговорювали на зустрічі спецпредставник США по Україні Волкер і помічник президента РФ Сурков. Хоча Росія продовжує наполягати на тому, що на Донбасі внутрішній конфлікт.

Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Читайте також: Європа дала зелене світло: мінські угоди не будуть виконувати в інтерпретації Путіна

Світові лідери, особливо США, налаштовані жорстко щодо введення місії ООН на Донбас, і закон про реінтеграцію – технологічна база для цього, оскільки там Росію визнають агресором. Росію цей сценарій не влаштовує, Кремль не хоче віддавати контроль над україно-російським кордоном місії ООН, а, по-друге, РФ буде змушена вивести свої війська,
– говорить політолог.

При цьому, на переконання Давидюка, миротворчий контингент не призведе до заморожування конфлікту. Головне завдання України – ввести миротворців, але і не проводити місцеві вибори в ОРДЛО раніше реальної деокупації, демілітаризації і очищення від російської пропаганди. Водночас, вважає експерт, навряд чи в цю місію введуть російських військовослужбовців, якщо виходити із закону про реінтеграцію Донбасу. Хоча є загроза, що росіяни намагатимуться завести туди свою агентуру.

Це не замороження конфлікту. Навпаки – послаблення Росії, її впливу на території України. Зрозуміло, що ідеальний сценарій – українські прапори на кремлівських вежах. Хіба те, що відбувається сьогодні на Донбасі – не замороження конфлікту з російськими військами, російськими танками, з необмеженим фінансуванням? Якщо світові лідери готові допомогти Україні ввести миротворчий контингент, щоб повернути контроль над кордоном, то чому б цим не скористатися? Ніхто не каже на цьому зупинятися,
– переконаний Микола Давидюк.

За словами експерта, термінів можливого введення місії ООН на Донбас поки ніхто не знає. Але це питання дуже важливе, тому не може прийматися поспіхом. Як зазначає політолог, зустріч Волкера і Суркова – не фінальна, але дуже серйозна.

Нагадаємо, 7 жовтня в Белграді пройшла зустріч спецпредставника Держдепу США Курта Волкера та помічника президента Росії Владислава Суркова. Головне питання на переговорах, що пройшли за зачиненими дверима – ситуація в Україні.

Читайте також: Другий раунд: чого чекати від зустрічі Волкера і Суркова?