Дуда може не поїхати до Ізраїлю на річницю визволення Освенцима через Путіна

3 січня 2020, 13:48
Читать новость на русском

Президент Польщі Анджей Дуда може відмовитися від запрошення Ізраїлю взяти участь у вшануванні визволення концтабору в Освенцимі. Серед причин – участь в урочистостях президента Росії Володимира Путіна.

Інформацію підтвердив міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський, пише Polskie Radio.

Читайте також: Головний рабин Польщі прокоментував заяву Путіна про "антисемітську свиню"

Урочистості з нагоди 75-ї річниці визволення концтабору в Освенцимі заплановані на 22-23 січня в Єрусалимі. Їх організовує інститут "Яд Вашем".

Чому Польща може відмовитися від участі у заходах

  • У країні вважають ізраїльські урочистості конкурентним заходом до того, який відбудеться у Польщі 27 січня.
  • Також Польщу не задовольняє той факт, що головним спікером, окрім президента Ізраїлю Реувена Рівліна, буде президент Росії Володимир Путін.
  • Польський президент також вагається щодо поїздки через відсутність адекватної пропозиції з боку Ізраїлю.
  • Співорганізатором заходу є глава МЗС Ізраїлю Ісраель Кац, який торік звинувачував Польщу в антисемітизмі.

Водночас видання застерегло, що ця інформація наразі є неофіційною.

Раніше Щерський в ефірі Польського радіо наголосив, що Дуда може поїхати до Ізраїлю на ці урочистості, якщо буде виконано очікування польської сторони.

"Очевидним є те, що сценарій, за яким президент Путін є головним гостем і головним спікером, насправді створює йому можливість продовжувати ці образливі та брехливі тези про перебіг і причини Другої світової війни", – зазначив Щерський.

Якими словами Путін розізлив Польщу

  • 24 грудня на розширеній колегії Міноборони Путін назвав посла Польщі в нацистській Німеччині Юзефа Липського "антисемітською свинею" і "поганню" та звинуватив його у перемовинах з Гітлером та погодженням із його антисемітськими поглядами.
  • Путін також додав, що радянські війська перетнули кордон Польщі лише після того, як країна втратила контроль над ситуацією. Мовляв, у той момент влада Польщі "була вже десь на польсько-румунському кордоні" і "розмовляти на цю тему не було з ким".

Як відреагували у Польщі