Росія відчуває тиск на сучасній геополітичній арені, про це йдеться у заяві прем’єра Польщі Матеуша Моравецького, розміщеній на сайті Ради міністрів Польщі.

Більше про реакцію Польщі: Путін безсоромно бреше, щоб приховати власні проблеми, – поляки обурені російською пропагандою

Моравецький пояснив, що заява є відповіддю на нещодавні висловлювання Путіна про витоки Другої світової війни.

Президент Путін неодноразово намагався оббрехати Польщу. Він завжди робив це свідомо. Зазвичай так відбувається, коли влада в Москві відчуває міжнародний тиск, пов'язаний з її діями,
– зазначив Моравецький.

"Росія зазнала низки серйозних поразок"

Моравецький нагадав, що Росія зазнала низки серйозних поразок протягом останніх тижнів. До таких "провалів" польський прем’єр зараховує спробу Росії "повністю підпорядкувати собі Білорусь, продовження санкцій від ЄС".

"Переговори в нормандському форматі не тільки не призвели до скасування санкцій, але й цього разу відбулись на тлі чергового загострення – на цей раз з американської сторони – яке значно ускладнить реалізацію проекту "Північний потік–2", – мовиться у повідомленні.

Моравецький також нагадав про відсторонення російських спортсменів від участі в змаганнях на чотири роки за застосування допінгу.

Слова президента Путіна я сприймаю як спробу приховати існуючі проблеми. Російський лідер прекрасно знає, що його звинувачення не мають нічого спільного з дійсністю,
– заявив прем’єр.

Польський прем’єр нагадав, що російський народ – найбільш постраждалий від Сталіна, одного з найжорстокіших диктаторів у світовій історії – заслуговує правди.

"Щиро вірю в те, що російський народ – це вільні люди, і що вони відкидають сталінізм, навіть якщо президент Путін намагається його реабілітувати", – наголосив він.

Наслідки: Скандальна заява Путіна про Польщу – МЗС країни викликало посла Росії

Що сказав Путін про Польщу?

  • 24 грудня на розширеній колегії Міноборони Путін назвав посла Польщі в нацистській Німеччині Юзефа Липського "антисемітською свинею "і "поганню" та звинуватив його у перемовинах з Гітлером та погодженням із його антисемітськими поглядами.
  • Путін також сказав, що радянські війська перетнули кордон Польщі лише після того, як країна втратила контроль над ситуацією. Мовляв, у той момент влада Польщі "була вже десь на польсько-румунському кордоні" й "розмовляти на цю тему не було з ким".